Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ZOR KİŞİLİKLER

1 ay önce
35 kez okundu
ZOR KİŞİLİKLER

Zor olmak zor kalabilmek hiç de kolay bir şey değil. Kişinin inanışları güvenişleri boşa çıkarsa ister istemez zoru seçiyor gardını almak zorunda kalmak tercih sebebi oluyor incinmemek, incitmemek ,üzülmemek, üzmemek için.

Aslında Zor insan yoktur,her türlü zorluğu hayatlarında yaşayan ayakta kalmaya çalışan güçlü insanlar vardır.

Yapılmaya çalışılan güçlü duruşu ile eğilmeden dik duruşuyla karşı tarafa çelik gibi umursamaz duygusuz görünmesi bundan dolayıdır.

Hayat şartları o kadar ağırlaştı ki insanlar üzerinde mecburen masumiyetlerini kaybettiler menfaatler ,çıkar ilişkileri çoğaldı bir çoğunda.

Güven duygusu kaybedildi mi bir kere görmek istediğin bütün pembe yalanlarla beraber ortadan kalkabiliyor gerçeklerde su üstüne.

Tercih sebeplerin, nedenlerin değişiyor öncelikle kendin oluyorsun kendin gibi olanları görmek istiyorsun, aramak için uğraşmıyorsun enerji sarf etmiyorsun değiştirmeye uğraşmıyorsun.

Belki yalnızlaşıyorsun ama en azından düşüncelerin Özgür kendin huzurlu, bağımsız oluyorsun bence en güzeli de bu hali oluyor.

Her şeyin gelip geçici bir dünyada olduğunu , dünün dünde kaldığını yarının olup olmayacağının bilincinde olan anı yaşamak kaçınılmaz oluyor.

Anı yaşamak demekte toplumca yanlış anlaşılan abartılan yanlış yansıtılan bir konu aslında, anı yaşa derken değerini bil demek oluyor bulunduğun anın, yoksa kastedilen herkesle anını paylaş yaşa gününü gün et değil.

İşimize göre algılamak bünyemize yer etmiş olsa da doğruyu gösterecek olanlar elbet bir gün çıkıyor insanın karşısına ve daha dikkatli olmak zorunda kalıyor herkes hikayesinde.

Hikayenin bir başlangıcı olabilir sense mimari olabilirsin. doğrulara farkındalıklara erişip şekillendirip sürdürebilirsin.

Ne diyoruz her zaman farkındalığınıza erişin kendinizi diğer insanlardan üstün görmeden kibiri bırakarak sevgi ,saygı, dostluk,inanç birlikteliğinde kalın.

Senden önce seni yaratan var güç kudret var yani Allah var unutma…

Emel Araz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.