Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

YOKUŞ: EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET KADAR OLMALI 

1 ay önce
13 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Mehmet Çatakçı

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, TÜİK’in enflasyon rakamlarını düşük göstererek emekli ve memurun hakkettiği zammın önüne geçtiğini söyledi. Yokuş, Türkiye’de en düşük emekli emekli maaşının asgari ücret seviyesine yükseltilmesi gerektiğini ifade etti.

İYİ Parti Konya Milletvekili Fahrettin Yokuş, İktidarı ekonomi politikaları üzerinden eleştirdi. , Halkın tüm kesimlerinin geçinemez duruma geldiğini söyleyen Yokuş ülkemizde tarım girdilerinden dolayı gıda enflasyonunun resmi rakamlarla yüzde 100’ü aştığını ifade etti.
Yokuş:“AVRUPA ÜLKELERİNDE ENFLASYON YÜZDE 7-8”
“Bizi hep yalanlarla kandırıyorlar,dünya’da da kriz var diyorlar. Dünya Gıda Örgütü’nün verilerine göre dünyada gıda fiyatları sadece yüzde 5 artmış. Son 7-8 aydır da gıda fiyatları eksiye gidiyor. Ama benim ülkemde resmi rakamlara göre yüzde yüzün üzerinde artış var. Avrupa ülkelerinde enflasyon ortalaması yüzde 7-8. Ülkemizde ise enflasyon TÜİK’e göre yüzde 85. Bu rakam birde TÜİK’in açıklaması.”
“BUNU EMEKLİYE LAYIK GÖRMEYE UTANMIYOR MUSUNUZ?”
TÜİK’in memur ve emeklilere zam oranını düşük vermek için gerçek rakamları sakladığını kaydeden İYİ Partili Fahrettin Yokuş, “TÜİK enflasyonu düşük göstererek emeklinin, işçinin, memurun, dar ve sabit gelirlinin emeğini çalıyor. Bunlar resmen hırsız. Asgari ücret 8 bin 500 lira oldu ama emekli şu an 3 bin 500 lira alıyor. Şu an emeklilerin yüzde 90’ını asgari ücretin altında ücret alıyor. Biz 2 yıldır emeklinin ücretini en düşük asgari ücret seviyesine çıkarılmasını istiyoruz ama bununla ilgili adım atılmıyor. Bir kez daha söylüyoruz asgari ücret en düşük asgari ücret kadar olmalı. Bu yıl asgari ücretliye en fazla yüzde 20 zam yapılacak. Bunu emekliye layık görürken saraylarınızda oturarak danışmanlarınıza 2-3 maaş vermekten hiç mi utanmıyorsunuz?” ifadelerini kullandı.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1613 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.