Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

WL Convention’da tanıdık simalar…

6 ay önce
75 kez okundu
WL Convention’da tanıdık simalar…

WinterLegueConvention dünya futbolunun önemli simalarından birini ağırladı. Dünyanın en önemli spor turizmi etkinliğinin ikinci gününde panel konukları arasında, Fransız yıldız Christian Karembeu de vardı. Gün boyu yapılan ve her biri bir diğerinden önemli konu başlıklarının işlendiği panellerde futbolun paydaşları bir aradaydı.

WLC 24 ‘de bir kültür yolculuğu : Christian Karembeu
Etkinliğin dikkat çeken profillerinden Christian Karembeu, D Smart Spor Müdürü Aykut Aydın’ın moderatörlüğünü yaptığı panelde, Fransız yıldızın futbol kültürlerindeki başarı serüveni üzerine konuştular. Karembeu gördüğü kültür zenginlikleri hakkında, “17 yaşımda Avrupa’da yaşama kararımı çoktan vermiştim. Avrupaya bir bavulum dahi olmadan sadece futbolla geldim. Şanslıydım; insanlarla tanışarak, dinleyerek, öğrenerek ilerledim. Gittiğim her ülke kültüründen birşeyler öğrenerek devam ettim. Dil öğrenmek de bence bir kültürel bir yapı. Futbolu farklı toplumları ve farklı kültürleri birleştirdiği için seviyoruz. Futbol farklı kültür ve yapıdaki insanları bir araya getirebiliyor.”dedi.
Sonrasında kariyer başarılarından bahseden Karembeu, ” Kesinlikle kariyer yolculuğumdaki tüm detayların birini, diğerinden üstün tutup kıyaslayamam. Her birinde farklı yerlerden arkadaşlarımla oynadım. Benim için daha fazlasını kazanmak ve ileriye gitmek ilham kaynağım oldu. Nereden geldiğimi ve kim olduğumu hiçbir zaman unutmadım. Küçük bir ada ülkesinden geldiğim için bu yolculuk bence başlı başına bir başarı. Yeni diller ve farklı insanlar tanıdım. Bu uzun yolculuğun her bir gününde farklı fedakarlıklarım oldu. Dünyanın her yerinde bir taraftarınız ve takipçiniz olabiliyor. Bunu yapabiliyorsanız başarılısınız demektir.” diyerek sözlerini tamamladı.

Endonezya futbolu ilerliyor
Günün bir diğer panelinde Onside Assist Sports Management Genel Müdürü Kazım Şengönül moderatörlüğünde Endonezya Baru Ligi Operasyon Direktörü Asep Saputra ile birlikte ‘Ligde operasyon yönetimi’ başlıklı bir söyleşi gerçekleştirdiler. Saputra, Endonezya’nın futbol adına bir değişim ve dönüşüm sürecinde olduğunu belirterek ,”Amacımız Endonezya futbolunun kalite çıtasını daha yukarıya çıkarmak. Futbola ve Endonezya’ya olan güveni artırmak istiyoruz. Yeni bir dönüşümle uluslarası standart ve profesyonelliği geliştirmeye yöneldik. Önümüzde bir hayal ve vizyon var. Ülkem bu büyüme potansiyeline sahip. Ancak bu konuda biraz zamana ihtiyacımız var.” şeklinde konuştu.

Futbolcular da birer insan
Günün son panelinde ise Vald Performance Müşteri Başarı Yöneticisi Lucas Galmiche, Barça Academy İnternational Eski Sportif Direktörü Jordi Gratacos, Futbol Koçu Juan Ferrando ‘Antrenörler ve sporcular için takım sporu stratejilerinde spor bilimi’ konusunda bir araya geldi.
Panelde her futbolcuya birbirinden farklı programlarla eğitim verilmesi gerektiğine vurgu yapıldı. Sporcuların tümünün ayrı ayrı verilerinin tutulmasının fayda sağlayacağı, takım oyununda bir hata yapıldıktan sonra gösterilen reaksiyonların önemli olduğunun altı çizildi. Onların da birer insan olduğunun unutulmaması gerektiği konusunda fikir birliğine varan panelistler, WL Convetion da bu konuda bir araya geldikleri için mutlu olduklarını ifade ettiler.

Haber:Hasan Eryiğit

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.