Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Yardım Kolileri Sular Altında Kaldı

Yardım Kolileri Sular Altında Kaldı

Denizli’de devam eden ve büyük sel baskınlarına neden olan şiddetli yağışlar ciddi zararlara yol açarken, sosyal medyaya yansıyan görüntüler bir skandalın ortaya çıkmasına neden oldu.

Su basan Denizli Büyükşehir Belediyesi’ne ait depolarda, deprem bölgesinde gönderilmeyip bekletilen yüzlerce ihtiyaç kolisi büyük zarar gördü.

Denizli Belediyesi’ne ait Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nin otoparkı olduğunu iddia edilen kısmın sel suları altında kalması, deprem bölgesine gönderilmek üzere bekletilen ve içlerinde depremzedelerin ihtiyacı olan malzemelerin bulunduğu Denizli Büyükşehir Belediyesi logolu yüzlerce kolinin de hasar görmesine neden oldu.

TEPKİ SELİ OLUŞTU…

Sel suları altında kalan ve büyük kısmı kullanılamaz hale gelen yardım kolilerinin görüntüleri şifre Haber tarafından yayınlanıp sosyal medyada paylaşılınca, takipçiler büyük tepki gösterildi.

Konuyla ilgili fotoğrafların altına yorum yapan yüzlerce takipçi içerisinden, en dikkat çekici olanı ise bizzat yardım ayrıştırma çalışmasında bulunan ‘Gelen’ rumuzlu takipçinin yaptığı paylaşımdı.

“Bu yardım kolilerini günlerce ellerimizle sabah akşam uyumadan işten yorgun argın çıkıp yaptık.” diyen  yorumcu, paylaşımına şöyle devam etti:

“Başımıza “belediyenin yolladığı sorumlu” diyerek birini koymuşlar ve bize sıfır-ikinci el olarak ayırtıyorlardı kolileri yaparken. Ayırmayı geçtim. İkinci eller tırlara yüklenirken Sıfır eşya kolilerini başka yere taşıtıyorlardı.

Bu duruma ilk uyananlardan biri olarak o başımızda duran sorumluyla bunu neden bu şekilde yaptıklarına dair tartışmaya girdim ve bana “aklınızdan kötü şeyler geçmesin onlar da yardım eninde sonunda ulaşacak” dedi.

Ve şu anda görüyorum ki o eninde sonunda ulaşacak yardım kolileri sahiplerine hiç ulaşamadan çöp olmuş… yazık.”

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.