Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YENİ E-SPOR MERKEZİNİ ELVANKENT’TE HİZMETE AÇIYOR

ANKARA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ YENİ E-SPOR MERKEZİNİ ELVANKENT’TE HİZMETE AÇIYOR

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Çubuk ve Beypazarı ilçelerinden sonra yeni bir e-spor merkezini Elvankent’e kazandırıyor. 16 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’te açılışı gerçekleştirilecek olan merkezde e-spor tutkunları tek çatı altında toplanarak her türlü ekipmanı ücretsiz olarak kullanabilecek.

            Ankara’yı teknolojinin de başkenti yapacak çalışmalara imza atmaya devam eden Ankara Büyükşehir Belediyesi, açtığı teknoloji merkezleri ile de Türkiye’ye örnek olmayı sürdürürken e-spor tutkunlarına da destek oluyor.

Çubuk ve Beypazarı ilçelerinden sonra Etimesgut ilçesine bağlı Elvankent’te 90 metrekare alan üzerine kurulan üçüncü e-spor merkezinde; 10 bilgisayardan oluşan bir eğitim alanı, 5’er bilgisayardan oluşan 2 bootcamp (antrenman odası) ve 2 playstation yer alıyor.

AÇILIŞ 16 EKİM PAZARTESİ GÜNÜ

            Elvankent E-Spor Merkezi, 16 Ekim Pazartesi günü saat 14.00’te “Atakent Mah. Atatürk Cad. 553 sk. No:349 Elvankent/ Etimesgut” adresinde düzenlenecek törenle açılacak.

            Eğitimde fırsat eşitliği kapsamında kendini e-spor alanında geliştirmek isteyen gençler oyun bilgisayarları ve ekipmanları kullanarak merkezde düzenlenecek olan e-spor turnuvalarına ya da düzenlenen farklı turnuvalara katılabilecek. Ayrıca merkezde akademi takımları oluşturulup eğitimler de verilecek. E-Spor Merkezlerinde yer alan tüm odalar ve merkezde sağlanan tüm hizmetler randevu sistemiyle ücretsiz şekilde verilecek.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından Başkente kazandırılacak olan 2 yeni e-spor merkezinin yapım aşaması da tüm hızıyla Mamak ilçesi ve Çankaya ilçesine bağlı Birlik mahallesinde devam ediyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.