Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

UGK kadın kolları Genel Başkanı Terzioğlu: Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlama mesajı yayınladı

1 ay önce
18 kez okundu
UGK kadın kolları Genel Başkanı Terzioğlu: Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlama mesajı yayınladı

UGK kadın kolları Genel Başkanı Sureyya Terzioğlu, mesajında şu görüşlere yer verdi.
“Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun
Her Türk gencinin hatta Vatanını seven , Atatürk2ü saygıyla anan her vatandaşın en güzel , en anlamlı bayramlarından biridir 19 Mayıs. Her yıl hem Türkiye Cumhuriyetinde hem yavru vatan Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde coşkuyla kutlanır. 19 Mayıs 1919’tarihinde ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Bandırma vapuru ile Samsuna çıkmasıyla başlayan , İtilaf devletlerinin işgallerine büyük bir Kurtuluş Savaşının başladığı tarih olmuştur. Ve akabinde Mustafa Kemal Atatürk bu bayramı bütün ümidim Gençliktedir dediği Asil Türk Gençliğine armağan etmiştir.
Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilk kez 1926 yılında ve Gazi Günü olarak Samsunda kutlanmış olsa da 24 Mayıs 1935’te Atatürk Günü adı altında resmiyet kazanmış, Beşiktaş’ın o duygulu, anlamlı girişimi ile Fenerbahçe stadında Galatasaray ve Fenerbahçeli yüzlerce Atatürk sevdalısı sporcunun katılını ile de spor günü halini almıştır. 19 Mayıs, 20 Haziran 1938 tarihli kanunla “Gençlik ve Spor Bayramı” adını almış ve resmiyet kazanmıştır.

Türkiye Cumhuriyeti ; Zafer Bayramı ile ‘^Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı ile ve 19 Mayıs Gençlik ve spor Bayramı gibi tarihiyle gurur duyan yüce bir millettir.
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu olsun. Ellerimizde bayraklar yüreğimizde sevinç ve gururla bize bugünü bahşeden Mustafa Kemal Atatürk’ü Anıtkabir’i ’ ziyarette buluşmak üzere.
Her zaman sevinçle ,gururla, sağlıkla kalmanız temennisiyle”dedi.

UGK kadın kolları Başkanı Süreyya Terzioğlu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.