Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Rektör Bilim Adamı’mı? Yoksa holding Sahibi İş İnsanı’mı?

Rektör Bilim Adamı’mı? Yoksa holding Sahibi İş İnsanı’mı?

Rektör Bilim Adamı’mı? Yoksa holding Sahibi İş İnsanı’mı?

Balkan Üniversitesi Rektörü olup, Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM; yönettiği üniversite ve kamu kurumlarını kendi çıkar ve menfaatleri doğrultusunda kullanarak mali yönden zenginleşmeye devam ediyor.

Akademik imkân, olanak ve kendisine sağladığı kamusal güçleri kullanarak parasına para katıyor. Ankara Bilkent adresinde bulunan villasını 5 Milyon TL ye satacak müşteri arıyor. Daha bunlara örnek çok sayıda mal mülk sahibi kendisi.

Balkan Üniversitesinin kimliğini kullanarak Rektör sıfatı ve yetkisi ile kamuda istediği gibi at koşturuyor. Sahibi olduğu TURKİSH STUDİES isimli dergi grubu adeta bir para basma makinesi gibi çalışıyor.

Kamuya ait devlet üniversitelerinin imkanlarını, olanaklarını ve yöneticileri ile akademisyenlerini kendi şirket elemanı gibi kullanarak istediği gibi hareket edebiliyor.

Yakın dirsek teması yaptığı ve kankası gibi görünen Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN, GOP Rektörü Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN ve Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin GÖKTAŞ ve daha yüzlerce binlerce akademik kimliğe sahip kişi Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM e hizmet edip zenginleşmesine dört elle katkı sağlıyor. Rektörü oldukları üniversitelerin imkan ve olanaklarını Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM ve ekibine kullandırmaktan zenginleşmesine katkı sağlamaktan geri kalmıyorlar.

Balkan Üniversitesi ve Rektörlük yetkisi ile Rektörlüğünü yaptığı Balkan Üniversitenin ismi ve etiketini kullanarak onlarca kongre düzenliyor ve bu düzenlediği kongrelerden inanılmaz miktarlarda paralar kazanıyor. Kendisi bir edebiyat alanından bilim insanı olmasına rağmen ekonomik ve mali konularda da uzman olduğunu yaptığı işlerle kanıtlıyor. Çünkü kendi adına hiçbir hesap kullanmıyor. Yandaş firmalar, üniversite rektörleri ve üniversite çalışanlarının adına açtığı hesaplarla bu paraları topluyor.

Arkasında destek sağlayan kurumların başında TÜBİTAK, ULAKBİM, TİKA, KAMU BANKALARI, TÜRK DİL KURUMU, TÜRK TARİH KURUMU ve onlarca kamu üniversitesi bunların başında geliyor.

Daha öncesinde dekanlık yaptığı Nevşehir Hacı Bektaşi Veli Üniversitesinden bu usulsüzlükleri gün yüzüne çıktığı için ayrılmak ya da istifa etmek zorunda mı bırakıldı bilinmiyor. Fırat Üniversitesi Rektörlüğüne bağlı TEKNOPARK üzerinden ASOS YAYINCILIK LTD. ŞTİ. ve bu firmanın ortakları olan Prof. Dr. Serdar YAVUZ ve Prof. Dr. Özcan BAYRAK üzerinden her türlü para aklama ve kazanılan paraları temiz paraya çevirme işlemlerini çok profesyonelce yapıyor.

Kendisine rakip ya da önünde engel gördüğü kişi ya da kurumları yok etmekten, itibarsızlaştırıp iftira atmaktan attırmaktan geri kalmıyor. İnternet tetikçisi diye ifade edilen TANSU KÜÇÜKÖNCÜ isimli kişiye hedef aldığı kişilere yönelik haber yaptırmaktan vazgeçmiyor. Çünkü menfaat ve çıkarlarını korumak adına her türlü yolu kendisine mubah görüyor. TÜBİTAK AYEK BAŞKANI Prof. Dr. Hasan MANDAL, ULAKBİM MÜDÜRÜ Mehmet Mirat SATOĞLU, AYEK KURUL BAŞKANI Prof. Dr. Ahmet PINARBAŞI ile ilişkilerine diyecek yok. ULAKBİM İNDEKSİNE bir derginin girmesi ya da birilerinin doçent profesör olması, Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEMİN onay ve referansından geçiyor. Yakın ticari arkadaşları ve ekip üyeleri Prof. Dr. Serdar YAVUZ, Prof. Dr. Özcan BAYRAK ve daha birçok kişinin kendisine hizmet ve bağlılığı nedeniyle zenginleşmeleri, birçok kamu kurumunda istedikleri gibi hareket etmelerine olanak veriyor. Üstelik bu iki isim hakkında ÖSYM tarafından 2005 yılı İngilizce dil sınavında usulsüzlük yaptıkları gerekçesi ile akademik hayatlarına son verilmiş olmasına rağmen halen akademide etkili görünüyorlar. YÖK DENETLEME KURULU’na ismi anılan bu kişilere yönelik yapılan onlarca, yüzlerce şikayetler Sümen altı edilmekten geri bırakılmıyor. YÖK ve DENETLEME KURULU, diğer kamu kurumları ellerinde onlarca yüzlerce kanıt delil olmasına rağmen bu kişileri halen neden koruyor? Bu kişilerin arkalarındaki güç nedir ve kimdir? YÖK, TÜBİTAK ve ÜAK Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM’e hizmet etmekten neden geri kalmıyor. Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM’in kamu kurumlarındaki ayrıcalığı nedir?

Tüm organizasyonlarında onur başkanı olarak gösterdiği T.B.M.M. başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP la yakın ilişkisi de ayrıca dikkat çekiyor. Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP’un destek ve katkıları ile mi bu noktaya geldiği araştırılması gereken bir soru işareti olarak gözüküyor. Üstelik ortak hareket ettiği birçok kamu üniversitesi Rektörünün’de Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP ile yakın temas içinde olması, özellikle eski Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, Namık Kemal Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mümin ŞAHİN ile GOP Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Bünyamin ŞAHİN in ve daha sayamayacağımız onlarca kişi sayın meclis başkanı Prof. Dr. Mustafa ŞENTOP ile olan ilişkileri göz ardı edilemeyecek ve Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM’e sağlanan imkanların görüntüsünü çok iyi ortaya koyuyor. Aldığımız bir duyuma göre 2023 seçimlerinde Prof. Dr. Mümin ŞAHİN ve Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM’in millet vekili aday olacakları yönündeki haberler dikkat çekiyor.

Çok önemli gördüğümüz haber konusu olacak Marmara Üniversitesinin taşınmazları, kampüsleri YÖK başkanlığı ile taltifledirilmesi ve ödüllendirilmesi ile bilinen eski Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol ÖZVAR a yönelik de halen bir yaptırım, inceleme ve uygulama olmadığı dikkate çekiyor. Nişantaşı, Bahçelievler ve Kadıköy ile diğer kampüsleri, Marmara Üniversitesi taşınmazları kimlere peşkeş çekildi incelenmesi araştırılması ve topluma yansıtılması gereken önemli gerçekler olarak görünüyor. Acaba Marmara Teknoloji Fakültesi Öğretim Üyesi ve Marmara Üniversitesi Rektörü olan Prof. Dr. Mustafa KURT’un Marmara İletişim Fakültesi Vekil Dekanı olarak görev yapması haberlerin engellenmesi için alınmış bir önlem ve uygulamamı? Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesinde onlarca Prof. Dr. varken makineci bir akademisyenin hem rektör hem de vekil dekan olması çok düşündürücü bir husus olduğunu gösteriyor. Marmara Üniversitesine ait taşınmazlar ve kampüsler kimlere peşkeş çekiliyor.

YÖK, ÜAK, TÜBİTAK ve ULAKBİM yöneticileri halen bunca bilenen gerçek ve usulsüzlüklere göz yumuyor ve de Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM in bu yaptıklarına bir nokta koymuyor müdahale etmiyor. Yoksa bu kurum yöneticileri Prof. Dr. Mehmet Dursun ERDEM ve ekibince maddi olarak nemalandırılıyor mu? Daha yazacağımız ve su yüzüne çıkaracağımız haber ve bilgilerin devamı gelecek…

on kk

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.