Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

YALOVA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLK GÜNDEN BU YANA DEPREMZEDELERİN YANINDA

1 sene önce
49 kez okundu
YALOVA İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLK GÜNDEN BU YANA DEPREMZEDELERİN YANINDA

6 Şubat 2023 tarihinde Kahramanmaraş merkezli meydana gelen ve 10 ilimizde fiziki hasarlarla can kaybına neden olan deprem, herkesi derinden yaraladı. Depremin yararlarını birlikte sarmak ve afet bölgesi için gerekli her türlü malzemenin teminini sağlamak üzere Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilk gün “Deprem Bölgesinde Bir Kardeşim Var” kampanyası başlatıldı. Öğretmen, öğrenci, veli ve gönüllülerin el ele verdiği kampanya kapsamında ilk etapta yiyecek ve giyecek malzemeleri olmak üzere ilaç, hijyenik ürünler ve diğer birçok ihtiyaç malzemesi bölgeye gönderildi.

Ayrıca üçü iş makinesi olmak üzere toplam 18 adet araç yardım malzemeleriyle birlikte deprem bölgesine ulaştı.

ÖĞRETMENLERİMİZ DEPREMİN İLK GÜNÜNDEN İTİBAREN AFET BÖLGESİNDE YÜRÜTÜLEN ÇALIŞMALARDA YER ALIYOR

Depremin meydana geldiği ilk gün Yalova İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yardım kampanyasının yanı sıra gönüllü ekiplerin koordinasyon süreci de başladı. İlk olarak Milli eğitim Müdürlüğü bünyesindeki Arama Kurtarma Biriminden on kişilik ekip çalışmalara destek vermek amacıyla afet bölgesine gitti.

Arama kurtarma çalışmalarında yer aldıkları süre içerisinde birçok vatandaşımızın kurtarılmasını da sağlayan AKUB ekibinin ardından 50 gönüllü öğretmen arama kurtarma, 10 psikolojik danışman ve rehber öğretmen psikolojik ilk yardım ve psikososyal destek çalışmalarına katılmak üzere Hatay’a gitti.

KARA GÜN DOSTU MESLEK LİSELERİMİZ TÜM İMKÂNLARINI SEFERBER ETTİ

Şaban Temüge Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, afet bölgesine gönderilmek üzere ilk haftadan itibaren ekmek üretimi gerçekleştirdi. Günlük 10 bin adet olarak üretilen ekmek sayısı, sonraki günlerde 20 bin adete çıkarılarak daha çok insanımıza ulaştırılır oldu.

Ayrıca temel ihtiyaçların yanında mevsim koşulları da göz önünde bulundurularak Şehit Sercan Yazar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Çiftlikköy Mesleki Eğitim Merkezi tarafından iki farklı türde yapılan sobalar, çadır kentlere yerleşen vatandaşlarımıza gönderildi. Bu kurumlarda soba üretimi halen devam ediyor.

HALK EĞİTİMİ MERKEZLERİMİZ DEPREMZEDELER İÇİN UYKU TULUMU YAPIMINA BAŞLADI

Çadır kentlerdeki vatandaşlarımız için ilimizdeki tüm halk eğitimi merkezleri de seferber oldu. Vatandaşlar için zorlayıcı olan ve gece daha çok hissedilen soğuk havanın etkisini azaltmak amacıyla halk eğitimi merkezlerimizdeki kursiyerler tarafından uyku tulumu imalatına başlandı. İhtiyaç doğrultusunda imalat sürecinin devam edeceği belirtildi.

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ HALİL İBRAHİM AKMEŞE DE AFET BÖLGESİNDE

İlk günden itibaren kurum bünyesindeki çalışmaların koordinasyonunu etkin biçimde sağlayan Yalova İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Akmeşe, İl Milli Eğitim Müdürlüğü adına bölgede sürdürülen çalışmaların da koordinasyonu için Hatay’da bulunuyor.

PSİKOLOJİK DESTEK MERKEZLERİ KURULDU

Yaşanan 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından bölgede yaşayan vatandaşlarımıza psikolojik destek de vermek amacıyla “Psikolojik Destek Merkezleri” kuruldu. Psikolojik danışman ve rehber öğretmenlerin görev aldığı merkezlerde öncelikle çocuklara yaşadıkları travmaları atlatma sürecinde psikolojik ilk yardım ve psikososyal destek hizmeti veriliyor.

 

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.