Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Bilge okullarından fark yaratan cumhuriyetimizin 100. yıl kutlaması

Bilge okullarından fark yaratan  cumhuriyetimizin 100. yıl kutlaması

Bilgi okulları öğrencileri cumhuriyetimizin 100 yıl kutlamalarını çeşitli etkinliklerle gerçekleştirdi.

29 Ekim saat 15’te ido’dan yürüyen köşk’e tüm öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin katılımıyla gerçekleştirdikleri yürüyüşde kırmızı beyaz kıyafetleri ile atalarının evine, atalarının bir zamanlar yaşamış olduğu, nefes almış olduğu yere heyecan içinde yuruduler.

Onlara bu kutlu günü hediye eden ulu önder Atatürk’ün yanında olduklarını hissetmek ve hissettirmek istediler.

En önemlisi şudur ki duygularını atalarına yazdılar.

Her bir öğrencinin Atatürk için hissettiği duyguyu kaleme aldığı mektuplar yürüyen köşkte uluslararası kadın ve toplumsal Gelişim Derneği Başkanı Nurten Anıl’a Türkiye Büyük millet meclisi’ne ve Anıtkabir’e ulaştırılması icin teslim edildi.

Geçtiğimiz günlerde Yalova’nın çeşitli mahalle ve köylerinden 100 katından toplanan mektupların meclise ve Anıtkabir’e teslim edilmesinin ardından öğrenciler böyle bir çalışmayı gerçekleştirip kendileri de aynı heyecan ve hevesle duygularını kağıda döktüler.

Öğrenci öğretmen veliler arasında duygulu anlar yaşandı.

Mektupları teslim alan KATFA _DER başkanı Nurten Anıl ve Başkan yardımcısı Selma Doğan duygulu anlar yaşadılar.

Anıl,
Cumhuriyetimizin kurucusu ulu önder Atatürk, silah arkadaşları, şehit ve gazilerimize çok şey borçluyuz bu vatan onların sayesinde bizim, Özgür ve hür.

Öğrenciler çok güzel bir düşünce ile 29 ekim’i kutladılar fark yarattıklarına inanıyorum.

Baştan müdür Nazmi karahasanoğlu olmak üzere tüm öğretmenlerimize teşekkürü bir borç bilirim. Sizlerin yetiştirdiği cumhuriyetçi çocuklarla ülkemiz, vatanımız ilelebet yaşayacak ve hür kalacaktır.

Bu mektupları biz yalnız götürmeyelim sizlerle birlikte götürelim diyen Anıl, en yakın zamanda öğrencilerle birlikte meclise ve anıtkabire gideceklerinin sözünü verdi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.