Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TYGD GENEL BAŞKANI AKÇAHANOĞLU ‘21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

8 ay önce
257 kez okundu
TYGD GENEL BAŞKANI AKÇAHANOĞLU ‘21 EKİM DÜNYA GAZETECİLER GÜNÜ’ KUTLAMA MESAJI YAYINLADI

TYGD Genel Başkanı Kenan Akçahanoğlu 21 Ekim Dünya Gazeteciler günü nedeni ile kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Akçahanoğlu mesajında. “Demokrasinin vaz geçilmez unsuru ve en temel taşlarından olan basın,

Basın/medya aracılığı ile haber alma özgürlüğünün en etkili aracıdır. Bu anlamda, Gazeteciler kurumlarla vatandaşlar arasında haber akışını sağlayarak demokrasinin korunması için önemli bir görev üstlenmektedir.

Gazeteciler aydınlatıcı ve yol gösterici görevleri ile kamusal hizmet yapmakla birlikte. Sivil toplumun dinamizmini beslemekte, demokrasinin sağlıklı şekilde işlemesinde ve güçlenmesinde önemli rol ve görev üstlenmektedir.

Gazeteciler kamuoyunu bilgilendirmek adına tarafsız, objektif, doğru ve gerçek haber yapalar. Özel hayata ve kişilik haklarına saygı gibi değerleri içerisinde bulunduran önemli bir mesleği icra eden gazeteci meslektaşlarımız ve arkadaşlarımız, vatandaşın en doğal hakkı olan zamanında doğru ve eksiksiz bilgi almalarını sağlayarak milletin vicdanına ses olmaktadırlar.

Toplumsal bilinci ve kamu yararını gözeterek, uzun çalışma saatlerini ve zorlu çalışma koşullarını önemsemeden basın yayın kuruluşlarında fedakârca çalışarak, gelişmeleri halkımızla paylaşma yolunda emek harcayan tüm değerli meslektaşlarimın ve basın/medya çalışanlarının ‘21 Ekim Dünya Gazeteciler Günü’nü kutluyor, ebediyete intikal edenleri rahmet ve minnetle anıyorum.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.