Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Türkiye Azerbaycan Parlamentolar Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği Dostluk Birliği

Türkiye Azerbaycan Parlamentolar Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği Dostluk Birliği

Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği Başkanı Nurten Anıl  Azerbaycan’ın eski Bakanı, daha sonra ise Azerbaycan Parlamentosunun Aile, Kadın ve Çocuk Meseleleri Komisyonu Başkanlığı görevinde bulunan, Türkiye Azerbaycan Parlamentolar arası Dostluk Grubunda yer alan, Milletvekili Hijran Hüseynova’ya Pilaket taktim etti.

Yalova şehrinde Hocalı Soykırım abidesinin dikilmesi gerektiğinin yorulmadan altını çizen ve her daim kardeş ülke Azerbaycanın yanında olduğunu gösteren Dernek Başkanı Nurten Anıl, iki ülke kadınlarının birge faaliyetinin, beraber adımlaması gerektiğinin altını çizerek, Hicran Hüeynova’nın iki kardeş ülke Azerbaycan ve Türkiye arasındaki birlik ve beraberlik adına hizmetlerini değerlendirecek pilaketin taktim edilmesini gerçekleştirdi.

Pilaket ve Atatürk’ün Yalova ile bağlı hatıralarından bahis eden “Atatürkün Kenti Yalova”kitabını Uluslararası Kadın ve Toplumsal Gelişim Derneği Yönetiminde yer alan Gazeteci Ülker Fermankızı tarafından  Azerbaycan Parlamentosunda Milletvekili Hijran Hüseynova’ya taktim edildi.

Milletvekili Hijran Hüseynova  diqqət və saygısına göre Dernek Başkanı Nurten Anıl’a öz teşekkürlerini iletti ve gazeteci Ülker Fermankızı’na Azerbaycan tarihini  anlatan, özellikle iki ülkenin kardeşliğini sembolize eden bir hatıra bağışladı.

Hatırlatalım ki, 44 Günlük Karabağ Zaferi’nin Yıldönümünde Milletvekili Hijran Hüseynova üzerinde Karabağ uğrunda onca şehiti hatırlatan “Hari Bülbül” rozetini Dernek Başkanı Nurten Anıl’a taktim etmişti.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.