Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Türel ALGC’de konuştu: İl olacak ilk ilçe Alanya

1 sene önce
66 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

İTALİK
Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti’nin konuğu olan Antalya Büyükşehir Belediyesi Önceki Dönem Başkanı Menderes Türel, gazetecilerin sorularını yanıtlarken çarpıcı açıklamalar yaptı

ALANYA Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC), dün Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) heyetini misafir etti.
Antalya Büyükşehir Belediyesi Önceki Dönem Başkanı Menderes Türel, Kültür ve Turizm Bakan Danışmanı Hayri Çavuşoğlu, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) ve Balkan Bisiklet Birliği Başkanı Emin Müftüoğlu, AK Parti Antalya Milletvekili Adayı Kuddusi Müftüoğlu ile AK Parti Alanya İlçe Başkanı Mustafa Toklu ve yönetimi, ALGC’yi ziyaret ettiler. Ziyarette Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim de hazır bulundu.
KESEN: DEĞERLERİ AĞIRLAMAKTAN MUTLUYUZ
ALGC Başkanı Ferit Kesen, açılış konuşmasında “Cemiyetimiz ek işi değil, tek işi gazetecilik olan meslektaşlarımız tarafından 22 Şubat 2022 tarihinde kurulmuştur. Şu an içerisinde bulunduğumuz ALGC Hizmet Ofisimizin açılış kurdelesi KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar tarafından kesilmiştir. Biz bugün burada hem Antalya’nın, hem de Alanyamızın değerlerini ağırlamaktan mutluyuz. Sayın Menderes Türel, Antalya gibi Alanyamızda da her zaman hizmetleriyle anılan bir isimdir. Bu durum bizim için de övünç kaynağıdır çünkü Sayın Türel aynı zamanda meslektaşımızdır, bir gazetecidir. Kendisine Alanyamıza, bölgemize ve ülkemize hizmetleri nedeniyle teşekkür ediyoruz” dedi.
MÜFTÜOĞLU: MİMARLARI ÇAVUŞOĞLU VE ERDOĞAN
Daha sonra konuşan Kuddusi Müftüoğlu, uzun yıllardan beri AK Parti camiası içinde olduğunu ifade ederken “Türkiye’nin ikinci yüzyılını oluşturacak ekibin içinde olmak bana onur verir. AK Parti son 20 yılda yaptıklarından daha fazlasını Türkiye’nin ikinci yüzyılında yapacak. Türkiye hem bölgesinde hem de dünyada çok önemli bir ülke haline geldi. Bunun mimarları da Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve tabiki liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’dır” ifadelerini kullandı.
TÜREL: ALANYA BASINI BÜYÜKŞEHİRLERİN ÖNÜNDE
Menderes Türel ise şunları söyledi:
“Alanya basını, bir çok ilden değil bir çok büyükşehirden bile daha hareketli ve saygın konumdadır. Ben her dönemde Alanya basınını yakından takip ettim. Malumunuz Türkiye 14 Mayıs’ta seçime gidiyor. Biz gazeteciler her seçimi önemli görürüz ancak bu seçim öneminden öte, ikinci yüzyılına imza atacak Türkiye’nin dönüm noktası olacak. Türkiye, ikinci yüzyılında da sayın cumhurbaşkanımızın liderliğinde yoluna devam edecek.
‘AK PARTİ’NİN NEFERİYİM’
Milletvekili adayı gösterilmemesi ile ilgili soruya yanıt veren Türel, “Ben 2004 yılında aktif siyasete girdim ve ilk partim AK Parti oldu. Ben bu partinin bir neferiyim. 2004 yılında ne düşünüyorsam şimdi de aynısını düşünüyorum. Ben siyaseti hiç bir zaman makam ve mevki için yapmadım. Liste konusunda nasıl bir tasarruf yapıldığını da bilmem mümkün değil” dedi.
BAŞKAN BÖCEK’İ ELEŞTİRDİ
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek ile ilgili soruya yanıt veren Türel, “Benim zamanımda bana ulaşmak çok kolaydı. Her telefona mutlaka cevap verir ya da dönerdim. Ama şimdi muhtarlarımız Muhittin Böcek’e hiç bir şekilde ulaşamadıklarını, hatta randevu alamadıklarını söylüyorlar. Bizim başlattığımız projelerin pek çoğu tamamlanamadı. Biz göreve devam etseydik Alanya’da başladığımız projelerin hepsini çoktan tamamlamış olurduk. Biz her eserimizin temelini atarken bitiş tarihini de söyledik” ifadelerini kullandı.
‘İL OLACAK İLK İLÇE ALANYA’
Alanya’nın il yapılması ile ilgili soruyu da yanıtlayan Türel, “Hükümetin gündeminde böyle bir konu olmadı. Ancak eğer il sayısı artacaksa, il olacak ilk ilçe Alanya’dır. Bundan sonraki dönemde bu konu hükümetin gündeminde olacaksa Alanya da mutlaka il olacaktır” dedi. Haber MERKEZİ

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.