Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ALANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET ŞAHİN’İN PROJESİ İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN KURUMLARA HATIRLATMA GENELGESİ

ALANYA BELEDİYE BAŞKAN ADAYI MEHMET ŞAHİN’İN PROJESİ İSTANBUL VALİLİĞİ’NDEN KURUMLARA HATIRLATMA GENELGESİ

İstanbul Valiliği tarafından 17 Ağustos 2023 tarihinde yayımlanan genelge ile 4250 sayılı Kanunla belirlenen alkol satış ve kullanım alanlarına ilişkin uygulama yükümlülüklerinin yerine getirilmesi ile ilgili bir hatırlatma yapmıştı.
İstanbul Valiliği’ne sosyal medya ve bireysel olarak vatandaşlardan gelen şikayetler değerlendirilerek herkese açık sosyal alanlarda, parklarda vb. yerlerde alkol kullanılmasını yasaklayan kurallar toplumsal huzuru sağlamak için hatırlatılmış oldu.
Genelge ile bahsi geçen yerlerde emniyet/jandarma ve zabıta birimleri tarafından sorumluluk etkin bir şekilde denetimlerin yapılarak asayişi, halkın huzur ve güvenliğini bozacak olaylara meydan verilmemesi gerekmektedir.
ŞAHİN: KANUNUN YEREL YÖNETİMLERE VERDİĞİ YETKİYİ KULLANARAK PARK GİBİ SOSYAL ALANLARDA ALKOL KULLANIMININ ÖNÜNE GEÇECEĞİZ. HER ALANDA ŞEHİR DİSİPLİNİNİ SAĞLAYACAĞIZ.

İstanbul Valiliği tarafından yayımlanan genelge Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in geçtiğimiz aylarda gündeme getirdiği “sosyal alanlarda alkol kullanımı” ile ilgili söylemlerini hatırlattı. Şahin, birçok toplantısında, televizyon programlarında insanların eşleriyle, çocuklarıyla vakit geçirdikleri park gibi sosyal alanlarda belediye başkanlığı döneminde kanunun yerel yönetimlere verdiği yetkiyi kullanarak toplum düzenini, genel ahlakı, güvenliği ve huzuru sağlamak için alkol kullanılmasına müsaade etmeyeceğini, her alanda şehir disiplinini sağlayacağını dile getirmişti.

AKLIN YOLU BİR

Konu ile ilgili fikri sorulan vatandaşlar da, Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin’in açıklamalarını yerinde bularak Aklın yolunun bir olduğunu ifade ettiler. Aynı zamanda sosyal alanların herkesin kullanımına açık alanlar olduğu, maalesef parkların dahi günümüzde alkol tüketmek için kullanılan yerler haline geldiği, alkolün de etkisi ile çocuklarımıza anlatmakta güçlük çektiğimiz olayların da yaşandığı parklarda bu şartlarda güvenli ve huzurlu bir şekilde vakit geçirmek imkansız hale geldiğini dile getirerek sorumluluk sahibi olan herkesi görevini yapmaya davet ettiler.
Haber: Zeki Demir

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.