Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SARIGÜL BURSA’DA SÖZ VERDİ

3 sene önce
95 kez okundu
SARIGÜL BURSA’DA SÖZ VERDİ

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, Ramazan Bayramının son gününde Bursa’da, önce partililerle bir araya geldi ardından B Gazete stüdyolarında Tarafsız Yerel Gazeteciler Derneği (TYGD) Bursa İl Başkanı başarılı sunucu Mahmut Yayla’ya özel açıklamalarda bulundu.

PM Medya bünyesinde B Gazete, B Haber, Gazete Turuncu, Radyo Venüs, Radyo Vizyon, Orhangazi FM, İmaj TV ve İmaj Haber ile TYGD temsilcilikleri vasıtasıyla yurdun her köşesine ulaşan canlı yayında Başkan Sarıgül’e, TDP Bursa İl Başkanı Bülent Çelik ile Teşkilat Başkanı Metin Arslan eşlik etti.

“Değişimin Nedenleri ve TDP Logosu”

Büyük bir çalışma sonucunda ve anketlerle TDP logosunun hazırlandığını dile getiren Başkan Sarıgül: “Bizim logomuz kalp. Anadolu ile Trakya’yı buluşturuyoruz. Diyoruz ki bizim kalbimiz Ahmet için Mehmet için atmıyor, bizim kalbimiz bütün Türkiye için atıyor. Bir de logonun kalıcı olması lazım, logoya baktığınız zaman keyif almanız lazım. Biz logomuzdan keyif alıyoruz. İnsanoğlu yaşadığı sürece Rabbim bize ne kadar ömür verirse bizim logomuzda o kadar yaşayacak ve bizim logomuz sonsuza dek devam edecek. Bizim logomuz kalp, bizim logomuz sevgiyle, saygıyla artacak.

İlkelerimiz; Atatürk Milliyetçiliği

“Biz Atatürk Milliyetçiliğini savunan, inançlara saygılı, laikliği koruyan, Cumhuriyetin değerlerini güçlendiren, esnafımızın sanayicimizin yanında olan, alın teri ve emeğin hakkını veren, evrensel hukuk kurallarına bağlı kalan, hudud ve bayrak birliği diyen Türkiye Cumhuriyeti’nin en demokratik kitle partisiyiz.”

Siyasetin Yapılış Şeklini Değiştireceğiz

“Her Salı günü grubu bulunan siyasi parti genel başkanları tvlere çıkıp birbirlerine karşı sinkaplı konuşmalar yapıyorlar. Biz siyasetin yapılış şeklini ve dilini değiştireceğiz. Biz eleştirilerimizde ve öz eleştirilerimizde çözüm önerilerimizi de beraber sunacağız. Biz iktidar partisi batsın biz başa gelelim anlayışında değiliz. İktidarın yaptığı hayırlı iyi şeyler varsa onları destekleyeceğiz, eksik bıraktıkları ne varsa onları da çözüm önerileriyle mutlaka anlatacağız.”

Söz Veriyorum!!!

“Ankara’ya büyük bir vatan sofrası kurmaya gidiyoruz. O vatan sofrasında çeşitli nedenlerle küstürülmüş kıyıda kenarda kalmış, çeşitli nedenlerle sorunları çözülmemiş binlerce yurttaşımızı o vatan sofrasında buluşturmaya gidiyoruz. Söz veriyorum Türkiye Değişim Partisi iktidarında bir tek vatandaşım karnı aç yatağına girmeyecek.”

Genel Kurulumuz Temmuz Ayında

“Türkiye Genelinde 60 ilde teşkilatlanmamızı tamamladık ve Bursa’da Bülent başkanıma bayrağı teslim ettik. Bursa’da Haziran ayının üçüncü haftası il kongresini yapacak. Daha sonra bizde Temmuz ayının sonu Ağustos ayının başında Ankara’da büyük kongremizi yapacağız.”

Otoyollara Alım Garantisi Oluyor Da Çiftçiye Niye Yok?

“Hollanda’nın yüzölçümü Konya kadar ve ihracatı 710 Milyon Euro, bizim ülkemizin 170 Milyon Dolarlık ihracatımız var. TDP İktidarında tarımı geliştireceğiz. Çiftçimize alım garantisi vereceğiz. Ben soruyorum otoyollara alım garantisi var da çiftçiye niye alım garantisi yok? Ekilmedik bir tek toprak, sürülmedik bir tek arazi bırakmayacağım.”

Geliri Tabana Yayacağız?

“Ekonomide geliri tabana yayacağız. Bir ülkeyi geliştirmek istiyorsanız marka olmanız gerekir. İşçilik bizden, kadro bizden Alman vatandaş burada ürettiriyor, Alman markasıyla gidiyor burada bir lira veriyor orada on liraya satıyor. Benim işçimin benim çalışanımın alın teri emeğiyle burada dikiliyor marka olmadığı için satışı yeteri kadar olmuyor ve bu nedenle biz Türkiye Değişim Partisi İktidarında Türkiye’yi markalaştıracağız.”

Ben Sınıf Öğretmeniyim, Eğitim de Fırsat Eşitliğini Sağlayacağız…

“Beş yaşındaki iki çocuk, biri devlet okuluna gidiyor, biri özel okula gidiyor. Biri 40 kişilik sınıflarda eğitim alıyor diğeri 20 kişilik sınıfta iki öğretmenle eğitim alıyor. Ama diyorsunuz ki üniversite sınavında aynı imtihana gireceksiniz- aynı imkanı almadı ki aynı sınava bunlar nasıl girerler. O nedenle söz veriyorum ekonomik durumu ne olursa olsun eğitimde fırsat eşitliğini sağlayacağız. Şişli de nasıl başardıysam bütün devlet okullarını özel okul ayarına getireceğim.”

Sağlık Çalışanlarının Beklentilerini Karşılayacağız…

“Sağlık çalışanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Pandemi süresi içerisinde doktorlarımız, hemşirelerimiz, yardımcı personelimiz, idari personel canla başla yoğun bir çalışma içerisindeler onlara kocaman teşekkür ediyorum. Ankara’dan da beklentim sağlık çalışanlarına verilen sözlerin yerine gelmesi lazım.”

Cumhurbaşkanı Sığınma Limanı Olması Lazım…

Başkanlık sistemi Türkiye için oturmamış bir sistem. Bana sorarsanız geriye dönük verdiğim en zor kararlar tek başıma verdiğim kararlardır. Biz de bir kere istişare kültürünü öne çıkarmamız lazım, Cumhurbaşkanımızın partili olmaması lazım, Cumhurbaşkanımızın sığınma limanı olması lazım. Biz demokratik parlamenter sistemi savunuyoruz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.