Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

SAMİMİYET

9 ay önce
244 kez okundu
SAMİMİYET

Keşkelerimle birlikte samimi biriyimdir ben.
Yaşadıklarımdan hiçbir zaman pişmanlık duymayan biri olarak keşkelerimi ifade etmekten de çekinmeyen biriyim.

Keşke bu kadar duyarlı hassas biri olmasaydım diyorum. Üzülmelerim geçici olsaydı eski yaşanmışlığa bu kadar özlem duymasaydım.

Keşke değerini sonradan anladığım sevdiklerimi kaybetmeden anlayabilseydim mesela hiç üzmeseydim onları.

Keşke dinleyebilseydim önerilerini nasihatlarını yaşanmışlıkların verdiği tecrübeleri görebilseydim hatalarımi en aza indirgerdim.

Yaşanarak öğreniliyor maalesef hatalar , deneyimlenerek ,bedeller ödenerek bazen özlenerek çoğu kez de dersler çıkarılarak.

Hata yapmayan biri olamaz biri de birdir bini de.
Hatanın büyüğü de küçüğü de olmaz hata hatadır bazen en küçük hatalar bile telafisi çok zor olacak hatalara sebep olabilir.

Her insanın hayatında keşkeleri vardır benim de olduğu gibi ama bunları kabul etmek, affetmek gibi farkındalıklarına da erişmesi gerekmekte.

Tekrarlanan hatalar keşkelere dahil edilemez, edilirse keşkeler olmaz.
Kendini sevmekle başlar her şey değer vermek, almak için bir neden olmalıdır.

Keşkelerimin içinde insanları tanımadan, inanmalarım , sevmelerim değer vermelerim vardı benim, bunlardan da oldukça dersler aldım.

Hayat zaten iyisi ile kötüsüyle yaşanmakta olan hikayelerden olgunlaşmaz mı?

Karşımıza çıkan her kişi bizlerin karşısına nedensiz çıkmaz planlanmış hayatın bir parçası olarak nedeni ve sebepleriyle birlikte çıkar.

Ders niteliğinde almamız, vermemiz gerektiği için karşımıza çıkar bunları yaşarız sonuçlarına göre tekrarlanmazsak veren kişiyi de karmamızdan çıkartırız.

Hayat döngülerden ibarettir yaşa ve yaşat felsefesi ne yaşanıyorsa ne kadar bedel ödeniyorsa bir o kadar da yaşatana yaşatılıyor ilahi adalet tarafından.

Kişinin yapması gereken tek şey ayaklarını sağlam basması, dürüst olması, alma, verme dengesini koruması aldığı derslerden sonuç çıkartması hepsi bu.

Sevgiyle Kalın.

Emel Araz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.