Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

YA GÖREVİNİZİ YAPIN YA DA GÖREVİNİZİ DEVREDİN GİDİN !

1 ay önce
17 kez okundu
YA GÖREVİNİZİ YAPIN YA DA GÖREVİNİZİ DEVREDİN GİDİN !

Anayasa’nın 41. maddesinin 1. ve 2. fıkrası “Aile Türk toplumunun temelidir ve eşler arasında eşitliğe dayanır. Devlet ailenin huzur ve refahı ile ananın ve çocukların korunması ve aile planlamasının öğretimi ile uygulanmasını sağlamak için gerekli tedbirleri alır ve teşkilatı kurar” der.
2828 ve 5395 sayılı kanun, 6274, 3413, 6284, 5395- 5. 1. A, sayılı gibi bir çok kanun maddeleri, koruyucu ve önleyici tedbirler alınmışken neden bir işe yaramıyor? Neden uygulanmıyor? Uygulanıyorsa nasıl her gün neden sokaklarda insanlarımız öldürülüyor. Tecavüzler neden had safhaya vardı ?

Peki bu kadar çok tedbir kararları varken, neden adam akıllı uygulanmıyor da, daha önce defalarca suç işlemiş SUÇ MAKİNESİnin sokaklarda gezmesine izin veriliyor? Bir genç 25 bıçak darbesiyle öldürülebiliyor. Küçük kız çocuklarımız, erkek çocuklarımız tecavüze uğruyor. Suç işleyenlerin de bir çoğu gençler? Katil olan, tecavüzcü olan , suç işleyen gençler bu kadar korkunç suçlar işler dereceye nasıl geliyor? Hangi akla hizmet gençlerimizin ruh sağlıklarını bu kadar bozan, yanlış ve ahlak dışı, şiddet dolu, kan ve intikam dolu dizileri yayınlanmasına izin veriliyor. Artık ülkemizde tecavüz, şiddet haberleri duymaktan bıktık.
Ülkemize güzellikler gelmeli, barış ve huzur içinde yaşayan, huzur ve güven için okuyan çocuklarımız olmalı. Tek dertleri sınava hazırlanmak ve yüksek puan alıp yeni bilgilere kavuşmak olmalı. Sokaklarda güvenle yürüyebilmeli. Gelecek kaygısı olmadan yaşayabilmeli. Ve bunu devlet adına hükümet sağlamakla yükümlüdür. Hükümetten beklentimiz üzerine düşen görevleri yerine getirmesidir. Hükümet belli ki ; gençlerimizi, çocuklarımızı geleceğimizi koruyabilecek güce ve yeteneğe sahip değil ,bu görevi gençlerimizi koruyacak yapıya ve güce sahip başka bir yapıya teslim etmesini bekliyoruz. Biz anneler artık çocuklarımızın kötü haberlerini almaktan bıktık usandık. Ya görevinizi yapın ya da görevi teslim edin.
Huzur dolu bir hafta temennisiyle hoşça kalın …

Süreyya Terzioğlu

UGK Kadın Kolları Genel Başkanı

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.