Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Nazife Duran Güzel Anaokulu Düzenlenen Törenle Açıldı

3 ay önce
19 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Gaziantepli hayırseverlerimizce şehrimize kazandırılan okullara bugün bir yenisi daha eklendi.  “ Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılında 100 Hayırsever” projesi kapsamında protokolü imzalanan, hayırsever Güzel ailesi tarafından yaptırılan 8 derslikli Nazife Duran Güzel Anaokulu düzenlenen törenle açıldı.

Açılışa Gaziantep Valisi Davut Gül, Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Berk, Şehitkamil Kaymakamı Vekili Hayrettin Çiçek, Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İl Milli Eğitim Müdürü Yasin Tepe, İl Müftüsü Hüseyin Hazırlar, Hayırsever Yusuf Güzel ve ailesi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Şehitkamil İlçesi Belkız Mahallesinde yapılan Nazife Duran Güzel Anaokulu’ nun açılış töreninde konuşan Vali Davut Gül; “ Gaziantep Hayırseveri bol bir şehir. Biz ‘ Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılında 100 Hayırsever’ projesi ile yola çıktığımızda insanlar; ‘100 rakamı çok değil mi, neye güveniyorsunuz?’ demişlerdi. Biz milletimize güvendiğimizi söylemiştik. Nerede okul, cami, kamu binası görsek orada bir hayırseverin adını görür olduk. Projeyi 100 hayırsever ile başlatıp 132 hayırsever ile bitirdik. Yeni yılda da yine 100 hayırsever arıyoruz. Şu an 40’ a yakın hayırsever bulduk. Hayırseverimize ve ailesine çok teşekkür ediyorum. ” dedi.

Eğitim seferberliğinde herkesin elini taşın altına koyduğunu ifade eden Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu konuşmasında “Belediyecilikte en önemli konulardan bir tanesi okulların yer meselesi. Bu konuda çözüm üretmeye çalışıyoruz. Bu şeklide neticelenmesi bizleri çok mutlu ediyor. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” Şeklinde sözlerine devam etti.

Hayırsever Yusuf Güzel yaptığı konuşmada; “ Gaziantep’in Kurtuluşunun 100’üncü Yılında 100 Hayırsever’ projesi kapsamında şahsım adına destek olma fırsatı bulduğum için sayın Valimize çok teşekkür ediyorum. Eğitime yapılan destekler geleceğe yapılan yatırımlardır. Özel sektör olarak ülkemize istihdam sağlamanın yanı sıra topluma sosyal hizmet anlamında destek olmak da bizim görevimiz. Biz bugün bu görevimizi yerine getirmiş olmanın sevincini yaşıyoruz. ” sözlerini kaydetti.

Kurdele kesimiyle gerçekleşen açılışın ardından protokol üyeleri ile hayırsever Güzel ailesi okulu gezerek öğrenci ve öğretmenlerle bir araya geldi.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1906 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.