Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

CHP Fethiye İlçe Kongresi’nde Demir’den Özeleştiri ve Eleştiriler

CHP Fethiye İlçe Kongresi’nde Demir’den Özeleştiri ve Eleştiriler

CHP Fethiye İlçe Kongresi’nde eski ilçe başkanı ve Muğla 5. sıra milletvekili adayı Mehmet Demir, dilek ve temenniler bölümünde dikkat çekici bir konuşma gerçekleştirdi.

Demir, parti içi dinamikler ve belediye-örgüt ilişkileri hakkında eleştirilerde bulundu. Belediyelerin parti örgütleri üzerinde hüküm kurmamaları gerektiğini vurgulayarak, belediye başkanlarına örgütü serbest bırakma çağrısı yaptı.
Demir, konuşmasında “Ne Büyükşehir Belediye Başkanı, ne Fethiye Belediye Başkanı, ne Marmaris Belediye Başkanı, ne Milas Belediye Başkanı… Örgütün üstünde belediyeler hüküm kurmamalı,” ifadelerini kullandı. Belediye başkanlarına doğrudan seslenen Demir, parti örgütlerinin bağımsız hareket edebilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Konuşmasında, kongre katılımcılarının azlığına dikkat çeken Demir, geçmişteki kongrelerde salonların dolup taştığını, ancak bu kongrede salonun neredeyse bomboş olduğunu belirtti. “Aynı kişilerin sürekli delege olması” konusunda endişelerini paylaşarak, partinin bu konuda yenilikçi hareketlere ve farklı seslere daha açık olması gerektiğini vurguladı.

Mehmet Demir’in özeleştiri vurgusu da dikkat çekti. “Önce kendimize özeleştiri yapalım” diyerek, partililere ve yöneticilere kendi hatalarını kabullenme ve üzerine gitme çağrısı yaptı.
Başarı için sadece resmi unvanların yetmediğini belirten Demir, siyasette gerçek başarının halkla kurulan ilişkilerle geldiğini ifade etti. “İnsanların gönlüne gireceksin, karşılığında oy alacaksın” sözleriyle siyasi başarının anahtarını özetledi.

CHP Fethiye İlçe Kongresi’nde Mehmet Demir’in bu konuşması, partide reform ve yenilik isteğinin bir yansıması olarak değerlendiriliyor.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.