Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İYİ Partili Kurt esnafı uyardı. “Müşteri seçme, sonra pişman olursun”

İYİ Partili Kurt esnafı uyardı.  “Müşteri seçme, sonra pişman olursun”

İYİ Parti Alanya Değirmendere Köy Başkanı Orhan Kurt, sosyal medyadan esnafa seslenerek şunları yazdı .
” Sayfamdaki tüm arkadaşlarımın dikkatle okunmasını önerdiğim bir paylaşımdır bence herkesi yakından ilgilendiren bir sorun..

Alanyada esnaflık nereye gidiyor?
Hepimizin çevresinde esnaf olan, eş, dost akrabalarımız vardır, hatta kendisi esnaf olanlarda vardır öncelikle sözüm meclis dışına bu noktada bi anlaşalım..
şimdi gelelim konunun özetine… Alanyada esnaf olan arkadaşlarımız, Güncel Ülke ekonomisinin gerek zorluğu gerek aradığını bulamama, dövizin yükselmesi, yeterli müşteri potansiyelinin düşük olmasını ve maalesef ticarette yaşanan, alışverişlerin nakit olarak dönmemesini sebeplerin en başında sıralayabiliriz.. Fakat üzülerek söylüyorum ki esnaflarımızın kendindede hata görüyorum, nedir bu hatalar?
Kişiye göre (adamına göre) muamele yapmaları, müşteriyi kıyafetiyle, bindiği aracı yada statüsüyle yargılamaları, yada gayri menkullerinin, garajda son model arabalarının yada başka bir deyişle zengin olmasıyla ilgilenmeleri maalesef esnaf hatasının başında geliyor.  Misal Tofaş’la sanayiye gidiyorsun adam yüzüne bakmıyor
Aynı sen, yarın model bir arabayla gidiyorsun aman efendim bi İzzet bi ikram yada bi avm ye giriyorsun işçi kıyafetiyle gidiyorsun yüzüne bakan yok aynı avm ye janti gidiyorsun hoş bir karşılama oluyor yapmayın kardeşim ben dün tofaşla gelen işçiyim kıyafete göre adam yargılamayı bırakın. Müşteri seçmeyin bu memlekette herkes koç ailesinin bir Ferdi değil,  sizin gariban diye yerin dibine soktuğunuz kişilerin parası zengin diye göğe çıkardığınız kişilerin parasından daha beketlidir. Garibanın parasında alın teri, emek bereket vardır. Zengine haram yiyor demiyorum ama zengin Adamın cebinde parası vardır Yatırım yapar servetine servet katar, gözümüz yok Allah çok versin. Ama bu müşteri seçme mevzusu daha çok oldukça maalesef müşteri bulamama hatta ve hatta kepenk kapatmaya kadar gider bu iş çünkü umulduğu gibi artık zenginde parasının değerini biliyor ve maalesef ucuz yerleri tercih ediyor buraya dikkat çekmek isterim.. konunun dışına çıkmadan ben esnaflarımızın müşteri seçmeden herkese aynı terazide davrandığında hem işlerinin daha iyi olacağına hemde parasının bereketi artacağı inanmaktayım. Rabbim tüm esnaflarımızın işlerine bereket, kalplerine vicdan, esnaflıkta adaletli olmayı nasip etsin tüm esnaflara hayırlı işler diliyoru.

Haber: Zeki Demir

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.