Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ SEÇİME GİDERKEN 

3 sene önce
98 kez okundu
MUĞLA GAZETECİLER CEMİYETİ SEÇİME GİDERKEN 

Muğla Gazeteciler Cemiyeti secime giderken, Muğla Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Süleyman Akbulut bir açıklama yaptı;”

Çok değerli meslektaşlarım;

Temmuz ayında yapılacak olan genel kurul öncesi, cemiyetimiz yönetimine talip olarak aday olmuş arkadaşlarımızın var olmasından duyduğumuz memnuniyeti dile getirmiş ve bu durumun bir demokrasi şölenine dönüştürmek için azami gayreti sarf edeceğimizi defalarca dile getirmiştik.

Bu süreç içerisinde seviyeyi ön planda tutarak, hiçbir aday arkadaşımız hakkında tek bir olumsuz söz ya da açıklamada bulunmamışken, hakkımda sürekli olarak kamuoyunu yanıltır derecede iddialar ortaya atılmasından duyduğum rahatsızlığı dile getirmek isterim.

Özellikle üye kaydı yapılmak suretiyle üye listesini şişirdiğimiz ve bunun da ötesinde cemiyetimizin iletişim ağı olan WhatsApp grubumuzdan tasfiyeler yaptığıma dair mesnetsiz ifadeler kullanmakta, kamuoyu yanlış bir şekilde yanıltılmaya çalışılmaktadır.

Sadece bunlar değil elbet ama onları daha sonra gündeme taşıyacağım.

Öncelikle belirtmek isterim ki, genel kurulumuzu ilan ettikten sonra, bir yandan oy kullanacak olan üyelerimizin listeleme çalışmalarını sürdürürken, bir yandan da gerek gazetecilik faaliyetinde bulunmayan, gerekse de istifa etmiş üyelerimizi güncellemeye yönelik yaptığımız çalışma, farklı bir şekilde yansıtılmaya çalışılmıştır.

Kaldı ki, yapılan güncellemeye tabi olan ve gruptan çıkardığım iddia edilen 8 kişiyle seçim kaybedeceğimizi düşünecek kadar küçük hesaplar içinde olmamız mümkün değildir.

Bunun yanında, haberciliğin genel yapısında objektif olmak vardır. İddia edilen konuya ilişkin konunun muhatabından da görüş alınması haberciliğin en temel ilkesidir. Bu ilkeye bağlı kalmadan haber yapıp, suyu bulandırmaya çalışmak ve bu yönde tek taraflı haber yaparak kamuoyunu yanıltmaya çalışmak, cemiyetimizi kamuoyu önünde küçük düşürmeye çalışmaktan öte bir şey değildir.

Bu ilkeyi öncelikle cemiyetimizi yönetmeye talip olan başkan adaylarının bilmesi ve buna bağlı kalması elzemdir. Sürekli basın kartı sahibi ve 26 yıllık meslek geçmişimle bu ilkeye hep bağlı kalarak çalıştım. Cemiyet başkanlığımda da bu duruşumu hep korudum. Bu nedenledir ki üzerime atılmaya çalışılan iftiraların, üzerimde durmayacağının bilinmesini isterim.

Ayrıca, aday arkadaşlarımıza güncelleşmiş listeleri kendilerine ulaştıracağımı beyan ettiğim halde, listeleri vermiyormuşum gibi algı yaratmak genel kurulumuz öncesi yaşanan tatlı rekabete de gölge düşürmektedir.

Şeffaf bir şekilde çalışmaktan öte hiçbir suiistimal içeren konunun içinde bulunmayan şahsım ve yönetimimize ilişkin yapılan saldırılar çirkin ötesidir. Ortaya atılanlar mesnetsizdir. Elbette bütün bu yapılanlara cevap vereceğiz ancak bizler süreci seviyemizle ve dürüstlüğümüzle yürüteceğimize söz vererek yola çıktık. Bu sözümüze de bağlı kalacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın.

Hiç kimseye verilemeyecek bir hesabımız yoktur. Sürece yönelik tüm çalışmalar hakkaniyet ve kurallar çerçevesinde gerçekleşmektedir. Üzerimizde durmayacak karalama çabaları, beyhude çabalardır.

Bu yapılanlar bizleri derinden üzmüştür. Karalama kampanyasına dönüştürülen süreçle ilgili kapsamlı bir açıklamayı önümüzdeki zaman diliminde siz değerli meslektaşlarımla paylaşacağımı belirtir, bu tür aslı astarı olmayan ve karalamalarla yürütülmeye çalışılan propagandalara itibar etmemenizi dilerim.

Gerçeklerin gün yüzüne çıkmak gibi bir mecburiyeti vardır. Kazanmak için her yol mubahtır diyerek çirkinleşmeyi seçen meslektaşlarımız da gerçekleri gördüklerinde umarım bir kere daha düşünme fırsatı bulacaklarıdır.

Bu mesnetsiz sürdürülen algı operasyonlarına karşı bu açıklamayı yapma ihtiyacı duyduğumuzu belirtir, genel kurul sürecimizin hayırlı olmasını dilerim.

Sevgi ve saygılarımla…

HABER: ESMERİ ALEV EKEBAŞ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.