Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

KANATLI HAYVANLAR KADERİNE TERK EDİLİYOR

3 hafta önce
95 kez okundu
KANATLI HAYVANLAR KADERİNE TERK EDİLİYOR

İstanbul Bostancı’da bir gönüllünün çatısına düşmesi üzerine özel bir klinikte bir ay tedavi gören yavru martı taburcu olmasının ardından gönüllünün evinin balkonunda bakılmaya başlandı.

Yavru martıya diğer martıların saldırması üzerine gönüllü hayvansever İstanbul DKMP 1. Bölge Müdürlüğünü aradı. Müdürlük telefonlara bakmayınca gönüllü hayvansever sesli mesaj bıraktı. Ancak sesli mesaja da dönüş olmadı. Bunun üzerine İstanbul Büyükşehir Belediyesi 153 Beyaz Masayı arayan gönüllüye İBB personelleri “Kanatlı hayvana bakılmayacağı bakanlık tarafından böyle talimat verildiği.” Söylendi. Gönüllü buradan da olumsuz dönüş aldı. Yavru martı çaresiz bırakıldı.

Daha önceden bu sebepten birçok hayvanın öldüğü, telesekreterin hayvanın durumunu sorup daha sonradan yetkililer tarafından dönüş yapılacaktır diyip yapılmaması ise hayvanseverlerin şikayetçi olduğu konular arasında. Bu konu ise artık bardağı taşıran son damla oldu.

Buradan Hareketle Tüm Hayvanseverler Adına Sormak İstiyorum;

1- İstanbul DKMP 1. bölge de nöbetçi ekip yok mu?

2- Acil durumlarda kim müdahale ediyor?

3- Bakanlık İL- İLÇE belediyelerine kanatlı hayvan alımını neden yasakladı?

4- İstanbul DKMP 1. bölge neden telefonları açmıyor?

Söz konusu soruların yetkililer tarafından yazılı şekilde gazetemize iletilmesini, konu ile ilgili inceleme yapılmasını tüm hayvanseverler adına talep ederim.

 

İMAJ TV HAYVAN HAKLARI KÖŞE YAZARI

TALHA KAÇAR

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.