Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Kadın Dostluk Kent Çalıştayı Başladı.

9 ay önce
30 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Uluslararası kadın ve toplumsal Gelişim Derneği kadın dostu Kent çalıştayinin birinci etabını yaptı.

Yalova protokolünün katılımı ile Yalova ticaret ve esnaf sanatkarlar odası salonunda tanıtımı gerçekleştirildi.

Programa ulu önder Atatürk, Aziz şehitlerimiz, depremde ve selde hayatı kaybeden şehitlerimiz için saygı duruşu ve İstiklal marşı ardından derneğin yapmış olduğu farkındalık faaliyetleri gösteren sunum ile devam etti.

Açılış konuşmasını yapan dernek başkanı Nurten Anıl,
4 etapta yapacak olduğumuz kadın dostu Kent çalıştayımızın ilk Etabını yapacağız. Birinci etabın katılımcıları
Yalova valiliği il müdürlüklerinin Kadın konusunda çalışmalar yapan yetkilileri, Yalova üniversitesi Kadın araştırma merkezi, baro, belediyelerin kadın aile birimleri, kadın muhtarlar, kadın stk’lar, ticaret odası kadın girişimciler kurulu, kadın kooperatiflerinin temsilcilerinin katılımı ile yapmayı planladık.

İkinci etabda ticaret ve esnaflık yapan kadınlarla bir araya gelmeyi, üçüncü etabda ise kamuda yönetim kadrolarında yer alan kadınlarla bir arada olmayı 4 etabda ise her mahalleden katılımcının olacağı kadınlarla birlikte olmayı hedefliyoruz.

Bütün katılımcıların bir arada olacağı yoğun bir çalıştay yapmaktansa böyle bölüm bölüm yapmayı planlamamızdaki sebep, her kesimin katılmasını saglayarak herkesin istediği kadar söz söyleyebileceği bir ortam yaratmaktır.
Çalıştayın dört etap toplantısı bittikten sonra, çıkan tüm fikirler bir arada toplanarak bir birifing oluşturulup yetkili mercilere özellikle belediyelere ileteceğiz. Kadınlar yaşamak istedikleri kendilerini güvende hissettikleri çocukları için en uygun koşulların sağlandığı ortamları kendi aralarında yapacakları fikir alışverişi ile planlayacaklar. Bu planladıkları güvenilir yaşam alanlarını sağlayacak belediyelerin içerisinde kendilerini en rahat huzurlu bir alanda hissettikleri yer merkez veya ilçe belediyelerden hangisi ise onu kadın dostu belediye olarak seçecekler.

Güçlü kadın, mutlu kadın ve mutlu aile dolayısıyla mutlu ve güvenilir bir dünya demektir.
dedi.
Yalova üniversitesi kadın araştırma merkezi müdürü profesör Elif Yüksel oktay Yalova üniversitesinde kadın konusunda yapmış oldukları çalışmalara değindi.
Tarım il müdürlüğünden ve aile sosyal hizmetler müdürlüğü’nden katılan yetkililerin il müdürlüklerinde kadınlar konusunda yapılan destek, program, ve projelere deyindiler.

Protokolün ayrılmasından sonra programın çalıştay kısmına geçildi.

Eğitim ve kültür, göç ve kadın, çevre ve sağlık, istihdam başlıkları altında yapılan çalıştay katılımcılara başkan Anıl’ın katılım sertifikası sunmasının ardından Yalova üniversitesi Rektörü Mehmet Bahçekapılı’nın katılımcılarla yaptığı sohbet ve hatıra fotoğrafı çekimi ile çalıştay tamamlandı.

KATFA DER Başkan Nurten Anıl, programımıza kıymetli zamanlarını ayırıp katılan Sayın valimize, Sayın rektörümüze, sayın profesör doktor Elif Yüksel hocamıza, Sayın emniyet müdürümüze, Sayın Aile ve sosyal hizmetler müdürümüze, Sayın tarım İl müdürümüze, Sayın kültür ve turizm müdürümüze, siyasi partilerin temsilcilerine STK temsilcilerine ve kurumlardan katılarak katkılarını sunan herkese, ayrıca çalıştayımızı yapabilmemiz adina bize sağladıkları tüm imkanlar için Yalova ticaret odasına teşekkürü bir borç bilirim dedi

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2633 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.