Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İyi Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Av Sevin Çağlayan seçim startını verdi

2 ay önce
33 kez okundu
İyi Parti Yenimahalle  Belediye Başkan Adayı Av Sevin Çağlayan seçim startını verdi

İyi Parti Adayı Çaglayan “Biz Fethi amcadan çok daha iyi işler yapacağız”

İyi Parti Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Av Sevin Çağlayan seçim startını İlçe teşkilatına yaptıgı ziyaret ile başladı. Yoğun bir katılımın olduğu ziyarete Genel Başkan Yardımcısı Ünzile Yüksel, Ankara İl Başkanı Akif Sarper Önder, Sincan Belediye BAşkan Adayı Fatih Koca İlçe Başkanları ve teşkilat mensuplarıda yogun katılım sağladı. İlçe Başkanı Dursun Tekin de yaptığı konuşmada çok iyi bir adayımız var ve biz adayımız ile Yenimahalleyi kazanacağız. dedi
Yenimahalle Belediye Başkan Adayı Av. Sevin Çağlayan yaptığı konuşmada şunları söyledi.
Değerli Yenimahalle sakinleri, kıymetli arkadaşlarım; sizleri sevgi, saygı ve en kalbi duygularımla selamlıyorum. Hep birlikte Yenimahalle’de, yeni bir yola çıkıyoruz. Hiç durmadan, yılmadan, her yerde, her platformda, kapı kapı dolaşarak milletimizin sesine kulak verecek, onların dertleri ile dertlenecek yeni bir sürece başlıyoruz.
Değerli kardeşlerim; ilçemiz, ülkemizin her yerinden sürekli göç alan ve adeta büyüyen bir şehir haline geldi. Büyüyen yapı öyle büyük sorunlar üretmiş durumda ki, Yenimahalle sorunlar yumağı haline gelmiş. Sorunları büyük ölçüde biliyorum, tek tek inceleme imkânım oldu. Kapınıza geldiğimde bilmediklerimi de öğreneceğim, sorunları birlikte ortaya koyup, Allah’ın izniyle birlikte çözeceğiz.
Peki biz nasıl bir belediyecilik istiyoruz ?
Bir defa rüşvetin, yolsuzluğun, israfın olmadığı bir belediyecilik. Adam kayırmanın, çifte standardın, torpilin olmadığı bir belediyecilik. Beyaz masa hizmetleriyle halkla kucaklaşan, halkla iç içe olan bir belediyecilik. Halka tepeden bakan kibir abidesi bir belediyecilik değil; tam tersine halka kucağını açan, halka kapılarını açan bir belediyecilik. Boğazına kadar borca batmış bir belediye olmayacağız, tam tersine borçların ödendiği ve hizmetlerin gerçekleştirildiği bir belediyeciliği yaşama geçireceğiz.
Bizim aklımıza öncelikle rant uğruna yeşil alanları yok eden, çevreyi betona boğan bir belediyecilik değil, yeşil alanları arttıran bir belediyecilik anlayışı geliyor. Bize emanet edilen her bir kuruşa sahip çıkan ve yetim hakkına, belediye malına göz dikene asla müsamaha göstermeyen bir belediyecilik aklımıza geliyor. Sorunları biliyoruz. Bu sorunların çözülememesi sebebi ile artık “Değişim zamanı” diye yola çıkıyoruz…
Peki neden değişim;
. Şikâyetler büyüyor, sıkıntılar çözülemiyorsa,
. Kurum ve kuruluşlarla sağlıklı bağlar kurulamıyorsa,
. Esnaf ve sanatkârın sesi güçlü bir biçimde duyurulamıyorsa,
. Mahallelerimiz kaderine terk edilmişse,
. Belediye, hatır, gönül ve çıkar gruplarının egemen olduğu bir sistemde yönetiliyorsa,
. Millet, seçimden önce göstermelik olarak hatırlanıyorsa, hatta kandırılmaya çalışılıyorsa,
İŞTE ŞİMDİ TAM DA DEĞİŞİM ZAMANI GELMİŞ DEMEKTİR. YENİLENME ZAMANI GELMİŞ DEMEKTİR.
Seçim, ağalığı ve değişmezliği yıkan çoğulculuktur. Yetki ve takdir sandıktadır, millettedir..
Her na kadar marifetmiş gibi savunulmaya çalışılsa da, başkanlıkta kıdem yoktur. Başkanlar eğer etkin, faydalı, liyakatli hizmet sergilemişse yeniden seçilebilirler. Yenimahalle’de son 15 yıldır Fethi amca iyi işler yaptı. Ama artık biz en İYİSİNİ yapacağız. Yenimahalle’yi adına yakışır bir şekilde hak ettiği gibi YENİLEYECEĞİZ.
Şikâyetler büyüyor, sıkıntılar çözülemiyor, liyakat göz ardı edilip hizmet ikinci plana itiliyorsa, değişim zamanı gelmiştir. Yanlış yapanlar her ne olursa olsun gidecektir; doğru yapanlar, milletin içinden gelen, yıllar içinde tırnakları ile kazıyarak emek veren, merdivenleri teker teker çıkanlar, hizmet kervanı içinde yer alacaktır. Yaşadığımız olağanüstü şartlarda hepimiz biliyoruz ki, artık yeni bir vizyona ihtiyacımız var. Yenimahalle halkının sıkıntılarını da, bunların artık genel geçer çözüm yolları ile aşılamayacağını da biliyorum.
Söyledim ama bir kez daha vurgulayayım! Kapı kapı dolaşmaya çıkıyorum, herkesi dinleyeceğim, teşhislerinizi, tenkitlerinizi, taleplerinizi ve tavsiyelerinizi alacağım. Bu sorunların çözümü için kolları sıvadım.
Değerli kardeşlerim,
Yenimahalle’de 2023’ün resmi verilerine göre 701.638 kişi yaşıyor. Bu nüfusun 338.245’i erkek, 363.393’ü kadın. Yani nüfusun 48,21’i erkek, 51,79’u kadın…
Ben bir kadın olarak ifade ediyorum ki; bu tablodan da görüleceği üzere kadın öncelikli politikalar önceliğim olacak. Kadınlara pozitif ayrımcılık yapacağım. Ağır ekonomik yıkımdan nasibimizi aldık. Millet inliyor. Kulak veren var mı? Yok…Size asla yalan söylemeyeceğim. Bu kâbusu aşmak için size söz veriyorum imkânlar ölçüsünde ihtiyaç sahiplerine özellikle destek olacağım.Yenimahalle küçük bir şehir nüfusu kadar büyük bir kalabalığı barındırıyor. İlçenin her bir yerinden şikâyetler yağıyor.Çok çarpıcı, bir vatandaşım diyor ki, “Yolda yürüyemez, evde oturamaz olduk.”Bir dizi sorun var. Başıboş köpekler hayati bir sorun haline gelmiş durumda.Kaldırımlar, su kaçakları, çöp ve çevre kirliliği, kreşler, pazar yerleri, zabıtalar, yüzme havuzları…Bütün bunlarla ilgili çok büyük sıkıntılar dile getiriliyor.Büyük sorunları küçük parçalara ayırıp, hepsini birer birer çözeceğiz evelallah…
Değerli kardeşlerim,
İktidarın neden olduğu karmaşa ve kargaşa her zeminde ülkeyi sefalete sürüklerken huzursuzluk ve gerilim hattı, milletimizi çepeçevre kuşatmış durumda. Hayal kırıklıkları yaşayan, umutsuzluk girdabına kapılan milletimiz gelecekle ilgili büyük bir karamsarlık yaşamakta. Ben bir avukat/hukuk insanı olarak inanıyorum ki; Adalet ve hukuk bir toplumun en temel yapı taşıdır ve yerel yönetimlerin de baş tacı etmesi gereken değerlerdir. Ancak adalet ve hukuk öyle bir noktaya taşındı ki; bu ülke insanı adına büyük hayal kırıklığı hatta büyük bir utanç içindeyim.Bu pervasızlığı ve yerel yönetimleri sarmalayan ahlâksızlığı yıkacağız.
Biz, ilkesiz ve köksüz bir zihniyet değil; Yüce önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde inanç, dürüstlük, ahlâk ve milli kabuller çerçevesinde bir yapı oluşturacağız. En zor şartlar altında ve iktidarın ağır baskı, yıldırma ve tahrikleri karşısında, bu davaya gönül verenler, yani bizler asla geri adım atmayacağız.

Değerli Yenimahalle sakinleri; arkadaşlarım,
Biliyoruz ki, yapacağımız her çalışma bizi daha da güçlendirecek ve İYİ’ler sonunda kazanacak. Her dava arkadaşımın bu şuurda olduğunu biliyorum. Ve kendilerine bağlanan umutları, iletilen talepleri, yardım bekleyen yürekleri tam bir hakkaniyet dâhilinde boşa çıkarmayacaklarına da eminim.
İYİ Parti’nin millet sevgisini, hoşgörülü tutumunu, mütevazı özelliğini, sağduyulu yaklaşımını, şevkle çalışmasını ve sorun çözen bir zihniyete sahip olduğunu ilçemize göstereceğiz.
Müşfik tavrımızla, hukuka ve fazilete bağlılığımızla, adaletli ve vakarlı yapımızla milletimizin huzur ve esenliği uğruna üzerimize düşenleri fazlasıyla yapacağız.
Cesaretli ve fedakâr olacağız. Yolumuz da, bahtımız da, alnımız da açık olsun.
Ne Mutlu Türküm Diyene.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.