Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Miss Angel of Turkey 2021 Güzeli İmaj Tv’nin Sorularını Cevapladı

2 sene önce
228 kez okundu
Miss Angel of Turkey 2021 Güzeli İmaj Tv’nin Sorularını Cevapladı

Türkiye Güzeli Feyza Nur Ceylan İmaj tv’ye konuştu

Feyza Nur Ceylan Kimdir?
Merhaba, ben Feyza Nur Ceylan. Ankara doğumluyum. Gazi Üniversitesi’nde okuyorum. Freelance modellikle başladığım bu yolum Miss Angel of Turkey ile kesişti. Küçüklüğümden beri kamera karşısında olmak hep ilgimi çekmişti ve edindiğim güzel dostluklar sayesinde hayallerim yavaş yavaş gerçekleşmeye başladı. Ben tek bir dalda, tek bir alanda sınırlı kalan biri olmaksızın sanat, tarih, felsefe ve özellikle psikoloji alanlarıyla da ilgilenen entelektüel bir kişiliğe de sahibim.
Sizin gibi güzel ve yetenekli kadının kendinde neyi eleştirirdi?
Kendimde eleştirebileceğim iki şey var. Bunlardan birincisi ilk bakışta dışardan soğuk birisi gibi görünmem fakat elimde olan bir şey değil sanırım mizacım öyle, insanlar bana ilk baktığında sevimli ve neşeli yanımı görsün isterdim. İkinci eleştirdiğim şey ise değer verdiğim insanlara karşı aşırı iyi niyetli davranmam sonucu kendimden taviz vermem çünkü yazılmamış bir kural gibi iyi niyet her zaman suiistimal ediliyor.
-Bize bir gününüzü paylaşır mısınız peki?
Güne öncelikle aynaya bakmakla başlıyorum. Kendimle barışık bir insan olduğumdan dolayı sabahları kendime bakmadan edemem. Sonrasında sert bir kahve ile devam ediyorum. Kahvaltı yapmak biraz zor olsa da hemen hemen yapmak için kendimi zorluyorum çünkü bir okulum var ve uyanıp uyanmamak konusunda sıkıntılarım olduğu için geç kalmamak için kahvaltımı erteleyebiliyorum maalesef. Fakat önemli bir işim varsa erken kalkmaktan da asla geri durmam. Sonrasında arkadaşlarımla vakit geçirir yapmam gereken ne ise yapar evime gelirim. Erken uyduğum söylenemez ama herkesin de olduğu gibi benimde bir baş ucu kitabım var okur öyle uyurum.
-Hayattan beklentileriniz neler?
Aslında beklentilerim hayata karşı değil, kendimden beklentilerim var. Hangi işi yapıyorsam, hangi alanla ilgileniyorsam öncelikle en iyi şekilde yapmamı bekliyorum. Zaten bir şey en iyi şekilde yapılırsa sonucu kaçınılmaz bir şekilde başarı olur.

-Modellik yaptığından söz ettin. Nasıl gidiyor çekimler, yoğun bir tempo olsa gerek?
Kesinlikle öyle. Nabzımı tutan bir iş olduğunu düşünüyorum. Sahne, ses, ışık, podyum hayatımın bir kısmını bu alanda harcayabilirim ama tabii en başarılı şekilde. Ayrıca boş durmayı seven bir insan değilim, koşturmacalar beni ayakta tutuyor ve daha çok güçlendiriyor. Modellik, fotomodellik ve oyunculuk arasında elbette çok fark var ama aslında hepsinin aynı sektöre hizmet ettiği de bir gerçek ve bu gerçeklik beni güçlendiriyor.
-Peki sporun senin hayatındaki yeri nedir?
Hayatımın her noktasına sığdırmak istediğim gibi karşılığını da vermek istediğim bir alan ve oldukça ilgiliyim. Yeme ve içme konusunda dikkat ettiğim gibi zararlı olan her şeyden de uzak durmayı tercih ediyorum. Çünkü hayatıma yön veren bir işim, karşılığını beklediğim bir hayatım ve bununla beni ayakta tutan hayallerim var ve bu hayallerimi gerçekleştiremeyeceğim her şeyden uzak durmak benim birinci hedefim. Bir vitrin düşünün. O vitrinde gerekli ve güzel elbiseleri görmezseniz bakmazsınız. Benim hayatım bir vitrin ve güzel olan her şeyi oraya sığdırmak istiyorum. Ve istediğim olana kadar da asla vazgeçmeyecek bir inada sahibim.
-Birçok ödüller için aday gösterildiniz, karşılığında hayallerinizde değişiklikler oldu mu?
Her ne kadar çocukluğumdan beri şuan ki yaptığım işime ilgi duymuş olsam da asıl hedefim başarılı bir klinik psikolog olmak fakat son günlerde bu konuda çelişkiler yaşamaya başladım çünkü her zaman ilgilendiğim her alanı ve konuyu aynı anda ilerletmek gibi bir çabam vardı. Şimdiki beni düşündüren şey ise psikolog olabilmeye mi ağırlık versem yoksa sadece şuan ki kariyerimde mi ilerlesem sorusu oldu. Ki akademik kariyer her zaman benim için önde gelen bir konu olmuştur. Ne olursa olsun hangi alanda olursa olsun insan her zaman kendini geliştirmeli diye düşünüyorum.
-Hayatınızda hiç pişman olduğunuz veya keşke dediğiniz bir an oldu mu?
Aslına bakarsanız hiç olmadı. Sonuçta karakterimi belirleyen ve beni ben yapan şey bu zamana kadar yaşadıklarım ve yaptığım seçimler oldu. Geçmişe gidip tek bir şeyi değiştirme şansım olsa ve bunu kullansam belki de şu an bu koltukta oturuyor olamayacaktım. Her zaman sözlerimin, davranışlarımın ve kararlarımın arkasındayım.
-Mesleğe başlarken ünlü olmak ne kadar önceliğinizdi?
Hayatımda öncelik konumunda değildi, benim için asıl önemli olan elimden geleni en iyi şekilde yapmaktı ama içimde bir yerlerde de bunu hep biliyordum. Yani; nasıl olur ne şekilde olur bilmiyorum ama ‘’kendimi o noktada görüyorum’’ diyordum, öyle de oldu. Ve karşılığını alan bir hayatın perdesinde anlamlı şekilde kendimi buldum. Bu perde bana hayallerimin kapısını araladı. Ve bulunduğum konum itibariyle diyeceğim şey önceliğim değil ama oluruna bıraktım.
-Şuanda yaptığın işin dışında bir meslek seçseydin bu ne olurdu?
Şuan hayal kurduğum ve yaptığım işin dışında herhangi bir işle uğraşmak istemezdim açıkçası. İyi bir yengeç burcuyum ve burcumun özelliklerini taşırım. Kararlarımda ve hayallerimde desteklenebilir her şeyi yapmak istiyorum ve bunun için çabalıyorum. Doğru karar verdiğimi ise zaman bana gösteriyor. Hayatta asla keşkelerim olmadı fakat iyikilerim oldu. ‘’iyi ki tanıdım, iyi ki yaşadım, iyi ki yaptım, iyi var’’ İşte beni ayakta tutanlar bunlar. Ben güçlü bir kadınım ve kararlarımın daima arkasındayım.
-Kendinizi dünyanın neresinde görüyorsunuz?
Tam olarak merkezinde. Çünkü verilen değerin, atılan adımların karşılığını vermekten asla çekinmiyorum. Bu da aslında beni ben yapan en önemli etken. Çünkü hayallerim ne kadar masum olsa da onları gerçekleştirmek için asla kendimden taviz vermem bu da kendimi dünyanın merkezinde görmem için çok önemli etken.

-Peki güzellik yarışmasına katıldınız, hayatınızda neler değişti?
Aslında sadece merak ettim ve katılmak istedim. Karşılığında pek fazla bir şey beklediğim söylenemez ama derece aldım. Aslında kendime güveniyorum ve bu yüzden beklentimin altında bir iş çıkarmadığımın farkındayım. Miss Angel of Turkey bana ne kattı derseniz; eğitim sürecinde harcadığım zaman ve dostlukların ötesinde kendimi modellik okulunda olduğumu hissettirdiler. Buda aslında işin ne kadar kaliteli olduğunu gösterir. Hayatımda neler değişti henüz değişmesi için adım atmadım ama değişmesi için adım atan projelere yöneldiğimde daha net cevaplayacağım soru olacaktır bu.
-Gelecekte yapılacaklar listende neler var?
Kariyerimde başarılı olmak, doğru insanları tanımak, doğru kararlar almak ve bu kararlarımın arkasında duracak doğru insanı bulmak.
-Son olarak okuyucularımıza ne söylemek istersiniz?
The Secret kitabını okudunuz mu bilmiyorum ama orada konu aldıkları durum özet olarak bir şeyi inanarak istedikten sonra gerçekleşmesine şahit olmak. Bu kitapla alakalı videolar da bulunmakta. En çok dikkatimi çeke şey o videolardan birinde adamın yıllar önce hayalimdeki ev diye tanımlamış ve bir panoya o evin fotoğrafını asmış. Yıllar sonra panoyu oğlu bulup getirmiş ve adam görünce şok olmuş çünkü şimdiki yaşadığı ev ile fotoğrafını tuttuğu ev aynısıymış.
Sorularınızı yanıtlarken şunu fark ettim ki küçüklüğümden bu yana içten içe ve inanarak istediğim her şey doğru zamanını bulup gerçekleşiyor. Biraz klişe bir cümle olacak ama okuyucularınıza hayallerinden asla vazgeçmemelerini ve bunu kalpten istemelerini öneriyorum.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.