Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İTALİK Corendon tur operatörü, Alanya programını genişleterek kışın da operasyonlarını sürdürecek

İTALİK Corendon tur operatörü, Alanya programını genişleterek kışın da operasyonlarını sürdürecek

CORENDON, turizmin kalbinin attığı Alanya’ya yatırım yapmaya devam ediyor ve bölgenin ekonomisine katkı sağlayacak önemli bir adım daha atıyor. Avrupa’yı başta Türkiye olmak üzere en çok tercih edilen tatil destinasyonlarına bağlayan Corendon, 2024’ten itibaren Hollanda’dan Alanya’ya 12 ay boyunca turist getirecek.
Hollanda ve Belçika’dan Türkiye’ye en çok turist getiren tur operatörü Corendon Travel, Alanya operasyonlarını büyütüyor. Avrupalı tatil severleri şimdiye kadar sadece yaz döneminde Alanya’ya taşıyan Corendon, 17 Şubat 2024 tarihi itibariyle Hollanda’dan Alanya’ya 12 ay boyunca tatil imkanı sunacak.
Corendon Turizm Grubu yöneticileri, Alanya için planladıkları geniş operasyonun detaylarını aktarmak üzere Alanya Kaymakamı Dr. Fatih Ürkmezer, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, protokol üyeleri ve Alanya turizminin önde gelen sivil toplum kuruluşları ile Alanya Kaila Beach Hotel’de bir araya geldi. Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim ve Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) Başkanı Ferit Kesen’in de katıldıkları toplantıda konuşan Corendon Travel Yönetim Kurulu Başkanı Atılay Uslu, 2024 yılından itibaren gerçekleşecek operasyonlar hakkında bilgiler verdi.
ŞUBAT 2024’TE AMSTERDAM’DAN BAŞLAYACAĞIZ
Uslu “Corendon Turizm Grubu olarak, tur operatörünü kurduğumuz ilk günden beri Alanya bizim en önemli destinasyonlarımızdan biri. Hollanda, Belçika ve İskandinav ülkeleri için oldukça popüler bir tatil merkezi konumunda. Sunduğu ürün çeşitliliği ile farklı kitlelere hitap etmesi, hem aileler hem gençler hem de her yaştan insan için farklı tatil konseptleri üretiyor olması Alanya’nın en cezbedici noktalarından biri. Biz de Alanya’nın sahip olduğu bu potansiyelin daha verimli değerlendirilebileceğine inanıyoruz. İkliminin elverişliliği ile kış mevsiminde güneşle buluşmak isteyenler için de çok doğru bir alternatif olduğuna inandığımız için Alanya operasyonlarımıza kış sezonunda da devam etme kararı aldık. Yaz sezonundan sonra, şubat ayında Amsterdam’dan başlayacağımız kesintisiz operasyonumuza yıl boyunca farklı şehir ve ülkelerden kapasiteler ekleyerek bu destinasyonda büyümeye devam edeceğiz. Bu şekilde Avrupalı tatilcilere 12 ay boyunca Alanya’da tatil imkanı sunacağız” dedi.
150 BİNE YAKIN KAPASİTE SUNULACAK
Önümüzdeki yılın Şubat ayından itibaren başlayacak 2024 operasyonlarının detayları ise şöyle aktarıldı:
Corendon Tur Operatörü, şubat ayıyla beraber Amsterdam’dan tatil cenneti Alanya’ya haftada 2 uçuş düzenleyecek. Frekansını sürekli artırarak devam edecek olan Corendon, Amsterdam’dan Alanya’ya mart ayında haftada 4, nisan ayında ise haftada 14 uçuş sunacak. Nisan itibariyle Hollanda, Belçika ve Danimarka’dan Alanya’ya günlük uçuşlar yapılırken, nisan ortasıyla beraber ek seferlerle frekans haftalık 24’e yükselecek. Corendon Amsterdam’ın yanı sıra Maastricht, Eindhoven, Brüksel ve Groningen şehirlerinden uçuşlar ile de turistleri Alanya ile buluşturacak. Genişletilmiş programla birlikte 2024’te Alanya destinasyonu için 150 bine yakın ilave kapasite sunulmuş olacak. Corendon tüm bu uçuşları grup çatısı altındaki havayolu şirketi Corendon Airlines ile gerçekleştirecek.
CORENDON DANİMARKALI TURİSTLERİ DE ALANYA İLE BULUŞTURACAK
Atılay Uslu, Alanya’nın Danimarkalı turistler tarafından da popülaritesine kayıtsız kalmayarak, Danimarka’da da faaliyet gösteren kendi tur operatörleri aracılığı ile Alanya’ya yapacakları uçuşları arttıracaklarını açıkladı. 11 Mayıs 2024 itibarıyla Kopenhag ve Billund’dan haftada 2, Aalborg’dan ise haftada 1 kez olmak üzere yapacakları uçuşların sayısını arttırmak için Danimarka’daki pazarlama faaliyetlerine ağırlık vereceklerini bildirdi.
CORENDON ALANYASPOR’UN DA DESTEKÇİSİ
Corendon Turizm Grubu çatısı altındaki şirketlerden biri olan Corendon Airlines, Süper Lig’de mücadele eden Alanyaspor ile uzun yıllardır sürdürdüğü iş birliğini, geçtiğimiz sene isim sponsoru olarak güçlendirmişti. “Corendon Alanyaspor” işbirliği önümüzdeki sezonda da devam edecek.
CORENDON TURİZM GRUBU HAKKINDA
Hollanda’da bir tur operatörü olarak kurulan Corendon, tur operatörlüğü alanındaki birikim ve altyapısını turizmle bağlantılı sektörlere aktarmayı ve hizmet akışını tek elden sağlamayı hedeflemiş ve zamanla bünyesine havayolu, incoming ve otelleri katarak, büyüyerek bir turizm grubuna dönüşmüştür. 2023 itibarıyla, Hollanda, Belçika ve Danimarka’da faaliyet gösteriyor. Toplam 37 uçaklı filosuyla üç farklı bayraklı havayolu şirketinden oluşan Corendon Airlines Group, kendi incoming şirketi Corendon Touristic ve 8 otelli bir zincir olan Corendon Hotels and Resorts ile yoluna devam eden uluslararası bir turizm grubu konumuna gelmiştir

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.