Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

iş insanı Murat Yaşar Müncester CHP’den aday adaylığını açıkladı

1 sene önce
85 kez okundu
iş insanı Murat Yaşar Müncester  CHP’den aday adaylığını açıkladı

Uzun yıllardır Antalya’da siyaset yapan, Antalya Vanlılar Dernek Başkanı iş insanı Murat Yaşar Müncester, 2023 Genel Seçimleri için Cumhuriyet Halk Partisi’nden aday adaylığını açıkladı. Müncester, 45 Derneğin temsilcilerinin katıldığı aday adaylığı açıklamasında, “Antalya’mızda yaşayan her bir vatandaşın sesi olacağız” diyerek birlik ve beraberlik mesajı verdi.

32 yıldır Antalya’da yaşayan ve elini taşın altına koyarak kentin sorunlarına sahip çıkan, çözüm önerileri sunan iş insanı Murat Yaşar Müncester, Antalyalıların Ankara’daki sesi olmak için aday adaylığını açıkladı. Antalya Vanlılar Dernek Başkanı Müncester’e, Antalya’da faaliyet gösteren 45 derneğin temsilcileri de destek verdi.

Aday adaylığı açıklamasında kendisini yalnız bırakmayan dernek başkanlarına seslenen Müncester, “Antalya’da yaşayan her bireyin aday olma hakkı olduğuna inanıyorum. Vanlı olup 32 yıldır Antalya’da yaşayan, Antalya’ya yatırım yapan birisi olarak elimi hep taşın altına koydum. Kentimizin sorunlarına duyarlı davrandım. Doğduğum şehre de yaşadığım şehre hep sahip çıktım. Manavgat yangınında da vardım Kumluca sel felaketinde de hemşehrilerimizin yanındaydım” dedi.

İş insanlığının yanı sıra uzun yıllardan bu yana siyasetin de içinde olduğunu, bunun yanı sıra sivil toplum örgütü başkanlığı yaptığını söyleyen Müncester, “Siyasi partiler ne yazık ki STK’ların yalnızca oy desteği için kapısını çalıyor. Hiçbir STK’ya siyasi temsiliyet için bir teklifle gelinmiyor. Yıllardır Cumhuriyet Halk Partisi’nde siyaset yapıp aynı zamanda güçlü bir STK başkanı olarak aday adaylığımı açıkladım” diye konuştu.

Müncester, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak, ekonomik sıkıntıların yaşamı zorlaştırdığı, hukuksuzluğun baş gösterdiği ve ciddi anlamda kutuplaşmaların yaşandığı bir ortamda ve süreçte bir birey olarak elimi taşın altına sokmak istedim. Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da dediği gibi “Yeter Söz Milletin” diyor halkımızın ülkemizin geleceği için en doğru kararı vereceğine inanıyorum. Bu özel ve anlamlı günde yanımda yer alan tüm dernek başkanı arkadaşlarıma ve kıymetli Antalyalılara teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.