Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

HOŞ GELDİN Mİ BEBEK ? .

5 ay önce
222 kez okundu
HOŞ GELDİN Mİ BEBEK ? .

Bir bebek dünyaya gelir
Gelir de geliş sebebi nedir diye düşünülürmü? Istedik geldi denir. Acaba?
Bilinmez ki dünyaya kaçıncı gelişidir bu? tekamülü ,reankarne oluşu, geliş amacı, aileyi seçmesi, üstlendiği misyon, hücresindeki birikimleri, Tabii ki bunların hiçbirini hatırlamayacaktır bu yaşamında ve gelecek yaşamlarında.

Bizler onu sevgi ile karşılayacağız bilinçsizce dünyevi duygularla Hoş geldin diyeceğiz.
O da gelişimine devam edecek bilinci Oluşana kadar. 7 yaşına kadar ailesinin verdiği bilgilerle büyüyecek sonra hayata katıldıkça yaşam tecrübelerine özümleyerek,birikimleri ve seçimleri ile yola devam edecek.

Hiç düşündünüz mü Eskiden büyüklerimiz Bebek doğunca 40 gün gözlerini açmaz derlerdi. Şimdi öyle mi? daha doğar doğmaz anlarcasına bakıyor (bence anlıyor’da) kameralara gülümsüyor.
Sizce neden?

Çünkü o kadar hızlı biraz zamana girdik ki yaşadığımız yıllar an olarak değerlendiriliyor Hayat göz açıp kapayıncaya kadar geçiyor ama biz bunu uzun zannediyoruz yaşıyoruz zannediyoruz ama her birimiz uyuyoruz.

 Hele bu Türkiye’de daha da hızlı uygulanıyor😀 Şaka bir tarafa bu gerçekler yerli yerine oturmakta eğitimler sosyal medya bunda çok etkin aydınlanma devrindeyiz, bazı ülkelerde insanlar doğunca üzülünür ölünce sevinilir. Nedeni Uykudan uyanıştır günahlarından arınıştır ….

Yani bir bebeğin dünyaya gelişi hiçbir zaman tesadüf değildir. Planlanmış işlevin Yüce Yaradanın ön gördüğü sonuçlardır bunlar.

Tabii ki bir gün dünyanın sonu gelecek ama herkes bütün Günahlarından arınıp tekrar bedel tecrübeler ödemeden dünyayı gelişler son bulduğu zaman..

Ama bunlar ne zaman mı İşte bu bilmezlerin içinde ne kadar sürer neler yaşarız,neler yaşatırız ,kimler hayatımıza girer,kimler neyi görür, neden ders alır? Bunlar zamanla yaşanarak anlaşılacaktır, belirtmem gereken bir husus daha var aldığım bilgilerden vardığım sonuçlardan yazdığım kişisel bir görüşüm bu. Kimseye mal edemem kabul eden eder etmeyen etmez.

Sadece söylemek istediğim Hayat tesadüflerden ibaret değil her şey sistemli bir şekilde Gelişmekte ve bizler bunu yaşıyoruz farkındalığınız bol olsun Sevgili dostlar…

Sevgi ile kalın….

Emel Araz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.