Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

HACI TURAN AK PARTİ HÜKÜMETLERİNDE HER ALANDA YATIRIMLAR OLMUŞTUR..

1 sene önce
48 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Mehmet Çatakçı
2023 yılı bütçe görüşmeleri TBMM Genel kurulunda görüşülmeye devam ediyor.
Bütçenin tümü üzerine söz alan AK Parti Milletvekili Hacı Turan yaptığı konuşmada AK Parti hükümetlerinin 20 yılda hemen her alanda yatırımlar yaptığını ve Türkiye”ye çağ atlattıklarını belirterek şöyle dedi.

Son yirmi yıl içerisinde, AK Parti hükûmetleri döneminde özellikle sağlıkta, eğitimde, ticarette, sanayide, savunma sanayisinde, ulaşımda, organize sanayi bölgelerinde çok ciddi atılımlar ve yatırımlar yapıldı. İnşallah, 2023 seçimlerinde Cumhur İttifakı olarak bunun karşılığını en güçlü bir şekilde biz seçimlerde bunu göreceğiz. Yine, yakinen de bunu kamuoyunda da görüyoruz ki inşallah 2023 seçimlerinde 2024 bütçesini de yine Cumhur İttifakı’yla burada hep beraber yapacağız ve bunu da müşahede edeceğiz.
Değerli arkadaşlar, tabii, zamanımızın sınırlı olması hasebiyle ben sadece iki bakanlığımızın yatırımlarıyla ilgili sizlere bilgi arz etmek istiyorum. 2002 yılında iktidara geldiğimizde Türkiye’deki organize sanayi bölgeleri sayısı 138 idi, bugün, yüzde 180 ilaveyle 378 adet organize sanayi bölgesi kuruldu. Yine, 2002 yılında bu bölgelerde fabrika sayısı 12.800 iken yüzde 500 artışla bugün 74.200 sayısına ulaştı. Yine, bu organize sanayi bölgelerinde çalışan işçi sayısı 500 bin iken bugün, organize sanayi bölgelerinde çalışan işçi sayısı 3 milyon kişiye ulaştı. İnşallah, hedefimiz, 100 bin adet fabrikaya ulaşmak.
Değerli arkadaşlar, şu anda organize sanayi bölgelerinin, yatırım programında olan sayısı 130 adet, bunun 52 tanesinin inşaatı devam ediyor, diğerleri de proje şeklinde, inşallah, en kısa zamanda bunların da yatırımlarına devam edeceğiz.
Diğer bir konu tarımla ilgili. Ki geçen hafta cuma günü Tarım Bakanlığımızın bütçesi görüşüldüğünde ben özellikle bütün arkadaşları dinledim. bir köylü çocuğu olarak şunu söylüyorum: Ya, arkadaşlar, sadece kastım burası değil, tabii, bu basında yazanlar var, medyada konuşanlar var. Tarımla ilgili çok şey konuşuyorlar da şunu soruyorum. Ya, arpa ile çavdarı yan yana koysak hangisinin arpa olduğunu, hangisinin çavdar olduğunu bilmez. Anadut ile tırmığı yan yana koysak hangisinin anadut, hangisinin tırmık olduğunu hiç bilmez. Hele, TC56’yı sorsam, ondan hiç anlamaz ama maşallah, “Efendim, Türkiye’de tarım bitti.” Ya, Allah aşkına, nasıl bitti? Türkiye, tarım üretiminde yıllık ortalama 45 milyar dolarla Avrupa’da 1’inci sırada, dünyada 10’uncu sırada.
– 2021 yılında tarım ihracatımız 25 milyar dolar, tarım ithalatımız 17 milyar 800 milyon dolar, 7 milyar 200 milyon dolar fazlalığımız var.
5 üründe dünya 1’incisiyiz; başta fındık, incir olmak üzere; 12 üründe de dünya 2’ncisiyiz. Ya, nasıl oluyor da tarım öldü, bitti?      – Soruyorum size: 100 milyon insanın gıdasını karşılayan bir ülkede hangi ürüne çok acil ihtiyacımız oldu da ithal ettik?
– Değerli arkadaşlar, hep söyleniyor ya “Efendim, çiftçinin traktörüne haciz geldi.”
Traktörleri araştırdım, değerli arkadaşlar, son dört yıl içerisinde Tarım Kredi Kooperatifleri tarafından 103 traktöre haciz gelmiş, 99 tanesi yediemine geri iade edilmiş, 4 tane traktör kalmış.    – Haziran ayında, Ankara’daki bütün ziraat odası başkanlarını aradım çünkü Ankara tarım ürünlerinde Türkiye’de 2’nci sıradadır. Dedim ki: “Başkanım, kaç tane çiftçinin traktörüne haciz geldi?”    – Sadece 1 ziraat odası 1 çiftçinin traktörüne haciz geldiğini söyledi ve o çiftçiyi de telefonla aradım – Bir özel bankadan 130 milyar kredi kullanmış, mahkemelik olduğu için cezaevine giriyor, krediyi kullanamıyor, ödeyemiyor fakat kendisine haciz gelmiş ve geçen ay bu traktörü de kurtardık.”dedi

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.