Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Gündem Alanya’dan Görkemli Açılış

Gündem Alanya’dan Görkemli Açılış

Alanya medyasının yeni üyelerinden olan Gündem Alanya’nın haber sitesinin yeni ofisinde düzenlenen kalabalık bir açılış töreni ile hizmete girdi

Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) Genel Sekreteri Zeliha Basar Oner’in sahibi olduğu Gündem Alanya İnternet Haber Sitesi ve İrem Medya Reklam Tanıtım Ajansı, Şekerhane Mahallesi, Azak Sokak’ta bulunan adresinde hizmet vermeye başladı. Dün düzenlenen açılış törenine ilgi yoğundu. Renkli açılış davetine, Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Başkanı Eray Erdem, Alanya Belediye Başkan Adayı Mehmet Şahin, AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, CHP İlçe Başkanı Coşkun Karadağ, İyi parti İlçe başkanı Şefik Bahçe, MHP İlçe Yönetim kurulu üyeleri, ALKÜ EA Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Yılmaz Güler, Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti (ALGC) Başkanı Ferit Kesen, İYİ Parti İl Başkan Yardımcısı Alper Arıkan, Alanya Çevre Koruma ve Dayanışma Derneği (ALKOD) Başkanı Ömer Göker, siyasi parti temsilcileri, belediye meclis üyeleri, oda başkanları, STK temsilcileri, gazeteciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.
DİM: HAYIRLI HİZMETLER NASİP OLSUN
KGK Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, törende yaptığı konuşmada Zeliha Basar Oner’e başarı diledi. Dim, “Alanya medyasının en yeni üyesi olan Gündem Alanya haber sitesi, bölgemizin medyasına güç katacak. Site sahibi ve Alanya Aktif Gazeteciler Cemiyeti Genel Sekreteri Zeliha Basar Oner kardeşimi canı gönülden tebrik ederim. Hayırlı hizmetler vermek nasip olsun inşallah” dedi.
“OBJEKTİF VE TARAFSIZ OLACAĞIZ”
Gündem Alanya sahibi gazeteci Zeliha Basar Oner, objektif ve tarafsız yayıncılık vurgusu yaptığı konuşmasında konuklara “Hoş geldiniz” diyerek, “Gündem Alanya yaklaşık bir buçuk yıl önce yayın hayatına başladı. Süreli yayın yapan Gündem Alanya, Basın İlan Kurumu’na başvuru yapıp, Nisan 2023’ten itibaren tüm şartlarını yerine getirerek Alanya’da resmi reklam alan ilk internet haber sitesi oldu. Her zaman doğru ve tarafsız kalarak sizlere layık olmaya devam edeceğiz.
“TEK İŞİM GAZETECİLİK”
Aynı zamanda ALGC Genel Sekreteri de olan Oner, “1998’den bugüne kadar yaptığım tek iş gazetecilik. Gerçekten kıymetli ve değerli gazeteci büyüklerimle çalıştım. Bende emeği olan büyüklerime buradan tek tek teşekkür etmek isterim. O dönemde Alanya’da sadece iki gazete vardı ve zor bir dönemdi. Bizleri kendi çocuklarından ayırt etmeden değer veren eski Memleketim Alanya Gazetesi sahibi, kıymetli ablamız Ümran Bozoğlu’na, o dönemde bize hem müdürlük hem de abilik yapan Mehmet Ali Gürses’e, gazetecilik mesleğini bana her şekilde benimseten, gazeteciliğin bana ne demek olduğunu anlatan ve öğreten Yeni Alanya Gazetesi sahibi, duayen gazeteci Mehmet Ali Dim’e ve son olarak da genç yaşına rağmen bizleri çalışan olarak değil, arkadaş gibi gören, benim için çok değerli olan Cevdet Zamanoğlu’na teşekkür ediyorum. İyi ki hayatımda oldunuz, bugünlere sizlerle geldim. Bana öğrettikleriniz ile de yoluma devam edeceğim. Bu mutlu günümüzde bizlerle olan tüm dostlarımıza teşekkür ediyorum” dedi.
Konuşmaların ardından açılış kurdelesini kesen protokol üyeleri, Oner’i tebrik ettiler.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.