Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

GELİP GEÇEN HEP ZAMAN

9 ay önce
120 kez okundu
GELİP GEÇEN  HEP ZAMAN

Bir dostumun Ömür buz gibi eriyip giderken,Zaman çalsada birşeyleri bizden diye başladığı yazısında
Bize kalan bir vefa, bir selam bir de habersiz yapılan bir duâ’dır. .. demişti hitaben bana.

Ne kadar güzel bir söz değil mi? Ömürün buz gibi eriyip gitmesi ne kadar çok anlam içeriyor.

Hiçbirimizin anlamadığı hesaba katmadığı ömürlerin için için erimesiydi yaşananlar.

Ve bunlara katabildiklerimiz ve katamadıklarımız dönüp baktığımızda geriye kalan sadece bir vefa Bir selam habersizce edilen dualar kalıyor sevdiklerimiz için.

Güzel temenniler düşünceler mıh gibi beynimize kazınmakta ama çabuk unutulmakta kötülükler de aynı şekilde yer almakta beynimizde iyiliklere de kötülükleri de unutmamak aynı kefeye koymamak gerektiğini.

Hayatın hızı yüklenen sorumluluklar o kadar çok meşgul ediyor ki her birimizi bunları analiz edecek zaman bulamıyoruz kötülerle iyiler birbirine karışıyor yaşadıkça öğrenerek deneyimliyoruz.

Ahde vefa insanların güvencesi olup, vefanın ise dostluğu hiçbir şey için değişmemek bilmek olduğunu.

Ama maalesef günümüzde ne vefa kâr ediyor ne de dostluk her şey çıkar ilişkisine dönmüş durumda az ve öz olarak devam etmekte dostlukları bulan ve bulunan için nimet demek.

İnsanlar nasıl bu hale geldi bu güvensizlikler bu çıkar ilişkileri sahte yüzler beğeniler takdir edilmeler.

Bu yüzden insanlar mutsuz güvensiz birbirine şüphe ile bakan yüzlerde.

Doyumsuzluk manevi duygular yok olmuş durumda bizler belli bir yaşa gelmiş kişiler bu duyguları doyasıya yaşamış kişiler olarak şanslıyız ama şimdiki nesil Z kuşağı denilen nesil bunların hiçbirini yaşamamak da ne kadar üzücü bir durum.

Ailelere bu durumda çok iş düşmekte yaşayamadıkları bu duyguları onlara hissettirme, geçirme konusunda ne kadar başarılar Bu ailelerin yaşanmışlıkların da belli. olur

Yozlaşan bu dünyaya inat manevi duyguları onlara hissetirmek yeniden filizlenmelerine neden olacak ve gerçekten insanlığa hizmet edeceklerdir bin duadan da daha hayırlı olacaktır.

Yaşamda gülmek kadar hüznün de içinde değerleriyle anlam kazanması gerektiği için,sevgiyi hak edenler ,ettirenler için, vefa unutmamak unutturmamak gerektiğini bilmek için,dostluklar ise sadık kalmayı ve önemini bilmemiz gerektiğini hatırlatmak içindir .

Değerleri arayıp bulmanın zor olduğu, korumanın ise daha zor olduğu dönemlerdeyiz.

Sevgiyle kalın.

Emel Araz

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.