Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

ERAT, “DEPREM DEĞİL, İHMAL ÖLDÜRÜR!!!”

2 hafta önce
11 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Tüm Emeklilerin Sendikası Alanya Şubesi Yönetim Kurulu toplanarak gündemdeki konuları görüştü. Toplantının gündem maddesi 6 Şubat da 11 ilde yaşanan deprem felaketi idi.. Toplantıdan sonra basın açıklaması yapan Alanya Şube Başkanı Kıymet Erat şunları kaydetti. “Yitirdigimiz canlarımızı saygıyla anıyoruz, Yaralılarımızın biran önce iyileşmesi temennimiz dir.
Tesellimiz, umudumuzu yeniden yeşerten de halkımızın gösterdiği dayanışma dır.
Ancak biz biliyoruz ki ülkemiz deprem kuşağındadır. Ve dünyada çok büyük depremler farklı ülkelerde de yaşanmaktadır. Konunun uzmanları bilim insanları neredeyse adres göstermekte ve siddetinide belirtmektedir. Yani bilinmeyen birşey değildir. Doğayı tahrip ederseniz, dayanıksız binaları belirleyip halkın güvenle yaşıyacağı binalar inşa etmezseniz bu ölümlere kader dersiniz işte!
Ülkemizde çok sık büyük depremler yaşanmasına karşın, devlet kurumları sanki hiç deprem olmayacakmış gibi davranmaktır. AFAD neden tek elden yönetilmektedir? Neden bütçeden pay çok düşük ayrılmaktadır? Yıllardır deprem vergilerini toplayan devlet, neden yurttaşa iban göndermekdedir? Deprem vergilerimiz nerededir? Her yaşanan doğa felaketlerinde devlet neden talimatsız çalışmaktadır?
Bugün burada canlarımızı anarken yaşadıklarımızın kader olmadığını da açıkça belirtiyoruz. Bu ecelsiz ölümler nasıl ki japonya’da, Şişli’de can almıyorsa bizde de almayabilir. Bizim kaderimiz hep enkaz altında kalmak olamaz! Ve biliyoruz ki ülkemizde yeni depremler olacak.İstanbul,İzmir ve başka yerler için bilim insanları bas bas bağırıyor.
Böyle ecelsiz ölmek istemiyoruz dedik. Bunun için
‘İmar affı’, ‘imar barışı’ gibi ne olduğu belli olmayan ve binlerce insanın yaşamına malolan uygulamalar kesinlikle olmamalıdır. Binalar herkes için standart bilimsellikte ve taviz verilmeden üretilmelidir.
Devlet görevi verilen sorumlular kesinlikle atandıkları görevlerin uzmanı olmalı, liyakat yerine sadakat tercih edilmemelidir.
Yaşanan deprem sonrasında ülkemizin tümünün üstüne çöken enkazın her açıdan sorumluları kesinlikle hesap vermeli, birdaha böyle bir yıkım yasatılmamalıdır.
Bu depremden sonra hiçbir şey eskisi gibi olmamalıdır. Sorumluluğu olanlar derhal istifa etmelidir.
TÜM EMEKLİLERİN SENDİKASI 2017 ALANYA ŞUBE BAŞKANI KIYMET ERAT..”
Haber:Zeki Demir

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1906 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.