Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DATÇA KİGDER, ELAZIĞ ARICAK İLÇESİNDE SEVGİ KÖPRÜSÜ OLUŞTURDU

2 sene önce
83 kez okundu
DATÇA KİGDER, ELAZIĞ ARICAK İLÇESİNDE SEVGİ KÖPRÜSÜ OLUŞTURDU

Datça Kadın İşgücünü Geliştirme ve Yaygınlaştırma Derneği (KİGDER), pilot bölge olarak seçmiş olduğu Elazığ Arıcak ilçesindeki köy çocuklarıyla Datça arasında sevgi ve kardeşlik köprüsü oluşturdu. Köy çocuklarına, Datça’dan çocukların sevgisini götürerek, kışlık bot, mont ve çeşitli hediyelerini sundular. Datça KİGDER Başkanı Menşure Yavuz ve dernek üyeleri, köy çocuklarıyla güzel zaman geçirerek, onlara, okumanın ne kadar önemli olduğunu anlatıp, geleceğe umutla bakmaları için çok çalışmaları gerektiğini belirttiler.

Datça KİGDER Başkanı Menşure Yavuz: “KİGDER’in ‘eğitim misyonu’ ve sosyal sorumluluk projelerimiz kapsamında olan ‘ülkemizin her yanı bizim sosyal ve vicdani sorumluluğumuz’ ilkemize uygun olarak, Datça’dan, Doğu ve Güneydoğu yöresindeki çocuklarımıza ‘eğitim, destek, sevgi ve kardeşlik köprüsü’ programımızı yürürlüğe koyduk. Köy okullarında okuyan çocuklara, Milli Eğitim yetkililerinin koordinasyonuyla ulaşılarak, okul-yönetici ve öğrenci iletişimini doğrudan gerçekleştirdik.

Datçalı yardımseverlerin ve üyelerimizin katkısıyla; bisiklet, tablet, okul çantası, ders araç ve gereçleri, kışlık giysi ve ayakkabı gibi ihtiyaç malzemeleri dernek yöneticileri tarafından söz konusu okul ve öğrenciler ziyaret edilerek, yerinde teslim edildi. Her çocuk doğduğunda yeni bir dünya kurulur.” dedi.

HABER: ESMERİ ALEV EKEBAŞ

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.