Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Ev kiralarında durdurulamaz artış

2 sene önce
256 kez okundu
Ev kiralarında durdurulamaz artış

Son zamanlarda ev kiralarındaki artış haberlerini duyuyoruz. Özellikle bu yıl pandemi kısıtlamalarının ardından yüzyüze eğitim sistemine geçilmesi üniversite okuyacak olan öğrencilerin ev arama telâşı gibi sebepler elbette bu kiraların artmasında başta gelen sebeplerden biri.
Büyükşehirlerde üniversitelerin olduğu bölgelerde ve kentsel dönüşüm olan yerlerde kira artışlarının büyük oranda yaşandığı söyleniyor.

Diğer yandan ev üretim maliyetlerindeki artışın üretimi yavaşlattığı ve satın alınacak ev sayısının azalmasından dolayı kiralık evlere talebin arttığı yöndedir.
Pandemi kısıtlamaları sürecinde ertelenen evliliklerin de şu an içinde bulunduğumuz süreçte hızlanmış olması yeni evli çiftleri kiralık ev arayışına sürüklüyor.

Halihazırda bir takım sağlık önlemleri kapsamında da öğrencilerin velileri çocuklarının yurtlarda barınmaktansa evlerde yaşamalarını tercih edebiliyorlar.

Bu ve buna benzer bazı sebeplerden dolayı ev kiralarının normalin çok üzerinde artış gösterdiği yadsınamaz bir gerçek.
Hem mülk sahipleri hem de kiracıların dengeli bir orta noktada buluşabilmelerini temenni ediyoruz.

Her ne kadar kiraların artışı belirli kurallara göre belirlenmiş olsa da medyada duyduklarımız gerçek piyasanın olması gerektiğinden farklı gelişmeler kaydettiği yönünde.Ekonomide aslında bir çok şey birbirine görünmez zincirlerle bağlıdır. Toplumsal huzur ve refah açısından herkesi bu konuda duyarlı olmaya davet ediyorum.

Rabihan Aktaş
Sevgiyle kalın
Vesselam

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.