Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Bülent Arınç, rakip partide siyasete atılan yeğenine ne dedi?

1 sene önce
51 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Özel Röportaj – Ak Parti yerine rakip partide siyasete başlayan Ak Parti kurucularından ve Eski Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı Bülent Arınç’ın yeğeni Ezgi Akgün Biber, OnurAkayMedya’ya özel açıklamalarda bulundu.
OnurAkayMedya Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Barış Durak’ın sorularını yanıtlayan çiçeği burnunda siyasetçi Ezgi Akgün Biber, amcasından destek aldığını ve siyaset sahnesinde kadınlara daha çok alan açılması gerektiğini söyledi. Amca Arınç’ın, yeğeninin başka partinin yönetimine girmesine “İyi yaptın” ifadelerini kullanması da dikkat çekti. Ak Parti’nin kurucularından ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın en yakınlarından biri olan Bülent Arınç, yeğenine başarılar da diledi. Demokrat Parti Genel Merkez yönetimine giren Ezgi Akgün Biber, 2023 seçimlerinde milletvekili aday adaylığı başvurusunu da yaptı.

İşte Ezgi Akgün Biber’in OnurAkayMedya’ya yaptığı özel açıklamalar:

 

Ezgi Akgün Biber: Sedat Peker’in video yayınlamaya başladığı günlerdi. Bir Pazar günü tüm Türk gençleri gibi bir arkadaşımla oturmuş yeni videonun yayınlanmasını beklerken, arkadaşım şöyle bir cümle kurdu: “Biz nasıl bir gençliğiz ki Sedat Peker bir video yayınlasın da bizi harekete geçirsin diye bekliyoruz.” bu cümle ile bir aydınlanma yaşadım. O kadar haklıydı ki.. Adam anlatıyor, evraklarıyla ortaya koyuyor biz sadece biraz daha anlatsın diyoruz.. Daha ne bekliyorsun dedim kendime… Madem bu düzenin değişmesini istiyorsun bunun da yolu siyasetten geçiyor. Şimdi harekete geçme zamanı.

Bülent amcam “İyi yaptın” dedi!

Ezgi Akgün Biber, dikkat çeken açıklamalarına şöyle devam etti:

“O dönemlerde yeni kurulan partilerden ilçe bazında teklifler almıştım. Hepsini Bülent Amcama sordum.. Hep dur dedi şimdi değil.. Biraz daha bekle.. En son Demokrat Parti’den genel merkez düzeyinde bir teklif aldım bu sefer Bülent Amcama sormadan kabul ettim.. Beklediğimin çok üstünde bir sansasyon oldu bütün ulusal basına yansıdı.. Neredeyse 2 gün Twitter gündeminde kaldık. Ertesi gün Bülent Amcam aradı bana espri yaptı “kızım sen ne yaptın 2 gündür ülkenin gündemindeyiz” dedi. “Bülent Amca siz hep bekle dediniz ama sizde riskli dönemlerde siyaset yaptınız. Ben elimi taşın altına bugün koymak istiyorum.” dedim. O da iyi yaptın kızım Demokrat Parti bir siyaset okuludur. Başarılar diliyorum dedi.

Bülent Arınç Ak Parti kurucusudur. Ak Parti onun çocuğu gibi çok emeği var. Fakat, bugün gelinen noktada Ak Parti’ye kırgın olduğunu söylemek malumun ilanı olur. Esasında benim kendi ailemde eski Ak Parti’lidir. Dedem Alanya İlçe Teşkilatı kurucusu, annem ilk kadın kolları başkanıdır. Zaman değişti, Ak Parti de çok değişti. Partiye gerçekten gönül veren emek veren insanlar bir kenara itildi. Sadece kenara itilmekle de kalmadı. Kendisine alan yaratmak isteyen yeni tip Ak Parti’liler eliyle bu insanlara itibar suikastlari düzenlendi. Geldiğimiz noktada ise Ak Parti yola çıktığı amaç ve hedeflerden çok uzak bir şekilde, kolay yoldan zengin olmak isteyen isimlerin uğrak noktası oldu.

Aile Ak Parti kökenli olunca, Ak Parti’nin giriş, gelişme ve sonuç aşamalarını çocukluğumdan bugüne yakınen gözlemleyebildim. Hayatım boyunca hiç Ak Parti üyesi olmadım, yakın bir arkadaşımın babasının Ak Parti Belediye Başkanı Adayı olduğu yerel seçim dışında, Ak Parti’ye oy da vermedim.

Bugün bütün bunları Bülent Arınç’a söylediğimde bana, hayır kızım sen yanlış düşünüyorsun bugünün Ak Parti’si ilk yola çıktığı günle aynı nokta da diyeceğini sanmıyorum. Bu sebeple olsa gerek tercihimi hoşgörü ile karşıladı. Kendisine bir aile büyüğü olarak çok saygı duyarım ama ideolojik olarak hep farklı noktalarda olduk.

Demokrat Parti etik sınırlar içerisinde, özgür siyaset yapmanıza fırsat tanıyan ve bagajı olmayan bir parti . Genel Başkanımız Gültekin Uysal 6’lı masanın ideolojik olarak tam ortasında duruyor. Bugünün Türkiyesi’nde kendimi bu duruşa yakın hissediyorum. Ben bu röportajı verirken ne söyleyeceğimi genel merkeze sormuyorum. Etik sınırları aşmadığınız sürece de kimse size neden böyle bir açıklama yaptın demiyor. Ya da gündemde ki olaylar hakkında fikrimizi beyan edeceğimizde, genel başkanımızın açıklamasını beklemek zorunda değiliz. Özgürce düşüncelerimizi beyan edebiliyoruz.

Biliyorsunuz en yakın darbe girişiminde bunu yaşadık. Ak Parti kadroları Recep Tayyip Erdoğan açıklama yapana kadar nerede duracağını bilemedi. Bu bir darbe girişimidir ve biz meşru hükümetimize karşı yapılan bu girişimin canımızla kanımızla karşısındayız demek için, Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasını beklediler. Meselenin vatan olduğu her konuda kimin ne dediği benim için önemli olmaz. Bu sebeple Ak Parti’de siyaset yapmayı hiç düşünmedim.

Önümüzdeki seçimin iktidarı belirleyici bir seçim olmaktan öte, Türkiye’nin yeni bir yüzyıl için temel değerlerini belirleyeceği bir seçim olduğuna inanıyorum. İşte bu bilinçle “Bugün değilse ne zaman?” diyerek bu yola çıktım. Amacım bir makam, mevki ya da koltuğa sahip olmak değil. Eğer böyle bir hedefim olsaydı inanın Ak Parti’de siyaset yapmak benim için daha kolay olurdu.

Yine milletvekili olup kendime bir koruma kalkanı oluşturmak niyetinde de değilim. Aksine amacım halka bir koruma kalkanı oluşturmak. Biliyorsunuz 2018 seçiminde bunu gördük. Bir seçim kaybetme ihtimaline karşı Ak Parti’li birçok bakan önce milletvekili yapıldı. Önce bir koruma kalkanı oluşturuldu, seçim kazanıldıktan sonra milletvekilliğinden istifa ederek tekrar bakan yapıldılar. Bu resmen seçmenin aklıyla alay etmek ve seçmen iradesine saygısızlık. Bu bile Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu gösteriyor.

Türkiye’de kadın olmak zaten başlı başına zorken, bir kadın olarak siyasette var olmakta zor. Bir kere bir açıklama yaptığınızda cinsiyetiniz üzerinden gelecek hakaretleri göğüslemek zorunda kalıyorsunuz. Siyaset arenası da aslında erkek egemen bir alan. Sayın Meral Akşener bu konuda ezberleri bozan bir lider. Tam bir Asena. Farklı partilerdeyiz fakat bir kadın olarak kendisiyle gurur duyuyorum. Yine bu arenada CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Yavuz gibi, biz kadınlara ilham verecek çok kıymetli siyasetçilerimiz var. Bizler siyasette var olacağız, birbirimize pozitif ayrımcılık yapacağız ki tüm kadınlarımıza ilham olacağız.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.