Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Beyaz meleğimiz iyiki varsın…

3 sene önce
198 kez okundu
Beyaz meleğimiz iyiki varsın…

Böyle beyaz melekleri Rabbim başımızdan eksik etmesin. Ben bir hastası olarak tanıştım.

Bir sevk ile tanıma fırsatı buldum. Hemotoloji Uzmanı Doç.Dr. Demet ÇEKDEMİR Hocamızı, ilk gördüğüm gün ailemden biri gibi sevgi dolu mesleğine aşık insanları kendi ailesi gibi gören, kimini anne kimini baba, beni de kardeş gibi gördü.

Kaygımız aynı idi. Sağlıkçı hiç bir doktor hastasını kaybetmek ister mi? Asla istemez . O da bunun inancını yüreğinde hissediyordu. Yüce gönüllü bir doktor ile karşılaştım. Hastalığımı unutmuştum. Onun insanlığı karşısında o gülen yüzünü hiç unutmam ve yanlış duymadınız özel hastane değil devletin eğitim hastanesi.

Hastasını dinleyen kusursuz bir hekim iyi mi iyi karşıma beyaz bir melek gibi çıkmıştı sanki. Her kontrole gittiğimde, hatta bir gün hastalar için duvarda dezenfekte bitmiş onun için bile hemen koyayım diye dertlenen insanların sağlığını düşünen sizden fazla bir insan bir doktordan daha ne beklenebilirki.

Hele o pandemide kan bağışı konusunda tüm hastalara bağış konusundaki emeğini hiç unutmam. Takdire şayan. Biz de sayesinde bu zor günlerde insani görevimiz olan kan bağışını yaptık. Telefonla sonucu ben ararım sana bildiririm diyen sizi yormayan herşeyinizi ilgi ile düşünen bir beyaz melek.

Şunu belirtmek isterim Doç.Dr. Demet ÇEKDEMİR kimin talebesiydi, Prof.Dr.Güray SAYDAM Hocamızın. Çok kıymetli dünya iyisi mükemmel bir insan onun izinden onu model almış Demet Hocamız. Bugün öğrendim ki Doçentlik unvanını almış. Ben de bir kardeşi olarak o kadar sevindim ki başarı tesadüf değildir, hakikattir. Biliyorum ki bizim kahramanlarımız hiçbir şiddeti hak etmiyor. Bir insana hayat veren böyle insanlara zarar vermeyi düşünenleri Allah ıslah etsin. Devlet, yasalar, en büyük cezaları versin; bir hasta hasta yakını olarak arzumuz bu yöndedir.

Bu münasebetle sevgili Dr. Demet Çekdemir hocam Doçenliğinizi canı gönülden kutlar, inşallah Allah sağlıkla Profesörlük pastanızı kesmeyi nasip eyler.

Beyaz meleğimiz iyiki varsın…

Haber: Hilal Canan SOYLU

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.