Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

BAŞKAN YÜCEL’DEN BÜYÜK ŞÖLENE DAVET

BAŞKAN YÜCEL’DEN BÜYÜK ŞÖLENE DAVET

Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 17.’si 12-13 Ağustos tarihlerinde Gökbel Yaylası’nda gerçekleştirilecek. Ünlü sanatçılar Ayşe Dinçer ve Sibel Can’ın sahne alacağı büyük şenlik, birbirinden renkli etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Başkan Yücel, 50 başpehlivan ve 1000’in üzerinde güreşçinin kol bağlayacağı Gökbel Yaylası’na tüm vatandaşları davet etti.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, hafta sonu gerçekleştirilecek olan 17. Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne tüm vatandaşları davet ederek, “Hem ata sporumuzu korumak, hem de yörük kültürünü yaşamak ve yaşatmak adına düzenlediğimiz Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’nin 17.’sini 12-13 Ağustos tarihlerinde büyük bir şölen havasında gerçekleştireceğiz. Her yıl üzerine bir şeyler koyarak büyüttüğümüz, UNESCO Somut Olmayan Kültürel Miras Listesi Türkiye Ulusal Envanterine giren Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşlerimiz her geçen yıl gelişerek ülkemizin en önemli güreş organizasyonlarından birisi haline geldi. Bu yıl da vatandaşlarımız için çok güzel bir festival hazırladık.

GÖKBEL’DE MUHTEŞEM KONSERLER VATANDAŞLARLA BULUŞACAK

12 Ağustos Cuma günü sabah saatlerinde başlayacak olan organizasyonumuzda Of Road Gösterisi, Hatıra Para Köşesi, Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri Fotoğraf Sergisi, Sahilden Yaylaya Yörük Obası, Geleneksel Yayla Çarşısı ve stantlar iki gün boyunca vatandaşlarımızla buluşacak. Aynı gün akşamı ise ünlü sanatçılar Ayşe Dinçer ve Sibel Can konserleri vatandaşlarımızla buluşacak. 13 Ağustos Pazar günü saat 09.00’da ise birbirinden heyecanlı ve güzel güreş müsabakaları izleyeceğiz. Kırkpınar’da yer alan başpehlivanların hemen hemen tamamı Gökbel Er Meydanında da kol bağlayacak. 50 başpehlivan ve 1000’in üzerinde güreşçi Yaylaların Yaylası Gökbel Yaylası’nda olacak. Bu büyük organizasyonu titizlikle hazırladık ve vatandaşlarımızın güzel bir hafta sonu geçirmesi için her detayı düşündük. Alanya’da yaşayan tüm vatandaşlarımızı, şehrimize gelen misafirlerimizi ve ülkemizin dört bir yanındaki güreşsever vatandaşlarımızı Gökbel Yaylası’ndaki bu büyük şölene davet ediyorum.” dedi.
Haber: Zeki Demir

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.