Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

DAP SAYESİNDE DOĞU KALKINIYOR…

DAP SAYESİNDE DOĞU KALKINIYOR…

Mehmet Çatakçı
AK Parti Elazığ Milletvekili Ejder Açıkkapı, AK Parti hükümetleri döneminde Elazığ’ın sosyoekonomik gelişiminin desteklenmesi amacıyla DAP çerçevesinde 181 projeye imza atıldığını , yeni projelerin de hayata geçirileceğini söyledi. Açıkkapı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Edoğan’ın liderliğindeki Türkiye Yüzyılı vizyonu kapsamında bölgede uygulanan tarımsal, hayvansal ve enerji odaklı projelerin yanı sıra kültürel ve eğitim alanlarına yapılan yatırımlarla Elazığ’ın kalkınma yolunda emin adımlarla ilerlediğini vurguladı.

“DAP ile hayata geçirilen ve geçirilmesi planlanan projeler, tarımsal sulama sistemlerinden, hayvan içme suyu sağlanmasına, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanımından, tarihi mirasın korunmasına ve geliştirilmesine kadar geniş bir yelpazede yer alıyor. Yine, eğitim alanında yapılan yatırımlarla, bilgiye erişimin kolaylaştırılması ve okuma kültürünün geliştirilmesi hedefleniyor.

Açıkkapı DAP projelerine ilişkin şu ifadeleri kullandı:

AK Parti hükümetlerinde, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın Liderliğindeki Türkiye yüzyılına hazırlık kapsamında Elazığ’ımızın her bir ilçesine eşit ve adil bir yatırım anlayışı ile yaklaştık.

Sivrice’miz ve Karakoçan’ımızda tarımsal sulama, hayvan içme suyu projeleri , Alacakaya’mız, Arıcak’ımız, Kovancılar’ımız ve Palu’muzda sulama sistemleri ve hayvancılık altyapısı geliştirme çalışmalarıyla hayvancılık potansiyelinin en üst seviyeye çıkarılması hedefleniyor.

Baskil’imizde enerji projeleri, bitkisel üretim altyapısını geliştirme çalışmaları sürüyor, Maden’imizde tarımsal altyapının geliştirilmesi planlanıyor.

Elazığ merkezimizde sosyal yapının herkese hitap etmesi için eğitim ve kültürel projeler hayata geçiriliyor. Ağın’ımız, Keban’ımız ve Sivrice’mizin coğrafi ürünleri, tarihi yapıların restorasyonu gibi özgün projelerle hem turizm hem yerel ekonomin güçlendirilmesini hedefliyoruz.

Yine ilçelerimizin ihtiyaçları doğrultusunda yeni çalışmalar mutlaka yapacağız.

Bu projeler, AK Partimizin bölgeye ve değerli hemşehrilerimize olan inancının bir yansımasıdır. Şehrimizin ve ilçelerimizin daha müreffeh bir geleceğe doğru ilerlemesi için, gece gündüz demeden çalışmaya devam edeceğiz. Biz, şehrimize hizmeti şiar edindik. Elazığ’ımız için çalışmaktan asla geri durmayacağız. Elazığ güçlendikçe Türkiye güçlenir, aziz şehrimiz büyüdükçe, güzel ülkemiz büyür. Elazığ’ın vatansever, yiğit insanları arkamızda olduğu sürece daha nice başarılara imza atacağız inşallah.”dedi

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.