Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Bakanımız Sn. Soylu, Yusufeli’nde Yangınzedeler İçin İnşa Edilen Konutlarda İncelemelerde Bulundu

1 hafta önce
7 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç
İnşaat sahasındaki incelemelerin ardından köy sakinleriyle sohbet eden Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, çalışmaları yerinde görmek istediğini belirterek “Allah’a şükür evler hemen hemen bitmiş, samanlıklar da bitti, ahırlar… Eksiğimiz ne var ona bakacağız, eksiğimiz varsa onu da tamamlarız Allah nasip ederse.” dedi.
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın “Köylerde öyle evler yapılacak ki bundan sonra gelecek nesiller o evleri örnek alsın.” dediğine dikkati çeken Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, şöyle devam etti:
“Yapılacak evler bundan sonra örnek olarak o evler üzerinden yürüsün. Allah razı olsun, Çevre, Şehircilik Bakanı’mızla birlikte Türkiye’nin neresinde afet olursa, nerede böyle yangın olursa ki inşallah olmaz, olmuş ise şu ana kadar evleri sadece sosyal konut değil yani öyle en alt vasıftan değil, neredeyse en üst vasıftan yapmaya çalıştık ki vatandaşımıza yakışan, insanımıza yakışan bir husus meydana gelsin, bir sonuç meydana gelsin. Allah’a hamdolsun burada da böyle birçok ev ve ahır yapıldı, inşallah bundan sonra diğer taraflar da aynı noktaya ulaşır.”
Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, daha sonra Dereiçi İlkokulu’nu ziyaret ederek öğrencilere karne dağıttı.

“Geçmiş Zaman Diliminde Bu Meselelerin Sahipsiz Kaldığını Hepimiz Biliyoruz, Yaşadık”

Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, bir gazetecinin, yangın afetinin ardından başlatılan çalışmaların ne aşamada olduğunu sorması üzerine, olayın üzerinden iki yıl geçmeden zor coğrafyada, yanan konutların yerine 42 konut ve 65 hayvan barınağı yapıldığını, bunların hak sahiplerinin de tespit edildiğini söyledi.
Bölgede inceleme yaptığını ve vatandaşların farklı taleplerini dinlediğini aktaran Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, “Türkiye’nin neresi olursa olsun, dünyanın neresinde olursa olsun bir mağduriyete uzanacak bir devletimiz var. Geçmiş zaman diliminde bu meselelerin sahipsiz kaldığını hepimiz biliyoruz, yaşadık. Oysa bugün var olduğumuz zaman dilimi içerisinde milletimiz, ‘Nerede bu devlet’ değil, ‘Allah devletten razı olsun’ diyor. Bu devlet, milletin devletidir.” diye konuştu.
Bakanımız Sn. Süleyman Soylu, Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu bir perspektif, vizyon olduğunun altını çizerek şu değerlendirmede bulundu:
“Köylerimizde ve şehirlerimizde afet sonrası öyle evler yapacağız, öyle yerleşim yerleri yapacağız ki bunlar örnek olacak. Bizden sonraki nesillere de örnek olacaklar. Özellikle afet bölgelerinde yapmış olduğumuz köy konutları sayın Cumhurbaşkanımızın gösterdiği hedef, vizyon doğrultusunda devletimiz tarafından, Çevre, Şehircilik Bakanlığı, AFAD, hep birlikte el ele en ufak bir eksiklik ve ihmal ortaya koymadan yapılmaya çalışılmaktadır. İnşallah bir daha böyle yangın afetiyle karşı karşıya kalınmadan, burada yeni önlemler alınarak gelecek nesiller çok daha sağlıklı ve güzel imkanlarla hayatlarına devam ederler.”
Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra Yusufeli ilçesinin yeni yerleşim yerinde esnafı ziyaret etti, taleplerini dinledi.
Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 1613 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.