Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Asperox bisiklet takımı 6 kez birincilik kürsüsüne çıktı

Asperox bisiklet takımı 6 kez birincilik kürsüsüne çıktı

Türkiye’nin en büyük yol bisikleti yarışı Granfondo’nun sponsorluğunu üstlenen Asperox, ikinci etabı Ankara’da gerçekleşen yarışta Asperox Bike Pedia Bisiklet Takımı ve forma sponsoru olduğu Gökhan Uzuntaş ile  toplam 16 kez kürsüye çıktı. 30 ülke ve 43 şehirden 2 bine yakın sporcunun Cumhuriyet’in 100. yılı için pedal çevirdiği organizasyonda Asperox formasını terleten sporcular 6 farklı kategorinin birincisi oldular.

Bisiklet sporuna yepyeni bir soluk getiren Granfondo serisinin ikincisi 10 Eylül Pazar günü, İstanbul’dan sonra Ankara’da gerçekleşti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ile ATO Başkan Yadımcısı Halil İbrahim Yılmaz’ın katılımlarıyla gerçekleşen ve Cumhuriyet’in 100. yılına adanan Decathlon Granfondo Başkent Amatör Yol Bisiklet Yarışı’nda yerli ve yabancı 2.000’e yakın sporcu pedal çevirdi. 99 km’lik uzun ve 50 km’lik kısa parkurdan oluşan, 30 ülke ve 43 şehirden sporcunun katıldığı pedalların mücadelesinde Asperox formalı sporcular, hem Cumhuriyet’in yıldönümü hem de daha temiz bir dünya için pedal çevirdiler.

Uzun parkurda kürsü gören 6 kişiden 5’i Asperox forması giyiyordu

İstanbul Granfondo yarışında aldığı şampiyonluktan sonra milli bisikletçi Gökhan Uzuntaş, hem uzun parkur genel klasmanda hem de yaş kategorisinde aldığı birincilikle zirvedeki yerini korudu. Uzun parkurun genel klasmanında ikinci ve üçüncü gelen isimler de yine Asperox forması giyen Muhammet Tayyib Yıldırım ve Ege Onat Doğuşlu oldular. Uzun parkurun genel klasman kadın sporcular arasında ikinciliği Asperox Bikepedia Racing Team üyesi Züleyha Dikbaş ve üçüncülüğü Gizem Ustabaş aldı.

Toplam 16 kürsü, 6 birincilik

Asperox Bikepedia Racing Team takımından Selman Fevzi İnci kısa parkur erkekler genel klasmanda ve kendi yaş kategorisinde iki kez ikincilik elde etti. Gizem Ustabaş da kadınlar 18-34 yaş kategorisinde şampiyonluğu Asperox’a getirmeyi başardı. Milli forma sahibi en genç yarışçı Yağız Atıcı ise en genç erkek kategorisinde ikinci olurken, Cengiz Güner kendi yaş kategorisinde şampiyon oldu. Kendi yaş kategorisinde birinci gelen diğer bir isim Züleyha Dikbaş idi. 18-34 yaş arası uzun parkurda kürsü gören tüm sporcular yine Asperox forma terleten sporculardı. Muhammet Tayyib Yıldırım birinci, Ege Onat Doğuşlu ikinci, Oğuzhan Taşkan üçüncü geldiler. Kısa parkur erkeklerde 40-44 yaş grubunda takımın en deneyimli isimlerinden Mustafa Kemal Kara üçüncülüğü elde etti. Böylece yarışa katılan Asperox’un desteklediği sporcular toplamda 16 kez kürsü görürken, markaya 6 şampiyonluk hediye etmiş oldular.

“Cumhuriyetin 100. yıldönümüne adanan bu yarışta Asperox etkisini görmek çok değerli…”

Beyaz Kağıt Pazarlama Müdürü Zeynep Kahraman; “Beyaz Kağıt olarak daha temiz, sürdürülebilir bir dünya hedefiyle çıktığımız yolculukta bisiklet sporunu sahiplenerek, amatörden profesyonele, küçükten büyüğe herkesi, bisiklet sporunu benimsemeye, hayatına entegre etmeye davet ediyoruz. Takımımızla birlikte muhteşem sonuçlar aldığımız İstanbul yarışından sonra başkentimizde de büyük bir başarıya ulaştık; hem kadın hem erkek kategorilerinde şampiyonluklar kazandık. Özellikle de Cumhuriyetimiz’in 100. yıldönümüne adanan bu yarışta podyumda Asperox etkisini görmek, bizim için çok değerli. Sporcularımızın her biriyle gurur duyuyoruz. Takımımızı desteklemek için ekip olarak da her zamanki gibi yanlarındaydık. Onlara destek olmak ve başkentimizde pedal çeviren binlerce bisikletlinin yol arkadaşı olup onlarla bu güzel atmosferi paylaşmak harika bir duygu.”

“En büyük hedef ve arzum dünya şampiyonluğunu ülkemize getirmek”

Milli bisikletçi Gökhan Uzuntaş; “Cumhuriyetimiz’in 100. yılı için başkentimizde pedal çevirmek ve şampiyon olmak gurur verici. Elbette en büyük hedef ve arzum; Türk bayraklı Asperox formamla ülkemizi temsil edip dünya şampiyonluğuna ulaşmak. Her yarış bu konuda beni daha da motive ediyor. Bu tarz organizasyonların hem ülkemizin güzelliklerini dünyaya göstermek hem de sürdürülebilir yaşamı desteklemek açısından da çok önemli olduğunu belirtmek isterim. Umarım zamanla yollarda daha çok bisikletli ve dünya yarışlarında da daha çok sporcumuzu göreceğiz” dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.