Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

AYLİN CESUR KONUT KİRALARINI GÜNDEME TAŞIDI

1 sene önce
71 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Mehmet Çatakçı
İYİ Partili Cesur konut kiralarını TBMM Genel kurulunda gündeme taşıdı.
Cesur“Büyükşehirlerde en düşük kira 7-8 bin lira, ne yapıyor bu insanlar umurunuzda mı?”
“3t sizi sandıkta götürecek: tarımı bitiren politikalar, toki, tüik”
“sizinle dünyada konut fiyatları ve kiralarda birinciyiz”
“Türkiye’nin her köşesindeki, her kişisine eşit devlet anlayışı ile insanca yaşam koşullarını sağlayacağımıza söz veriyoruz”dedi.
MİLLETİ YOKSULLUKTA EŞİTLEDİNİZ.
Milletvekili Cesur, konuşmasına geçtiğimiz günlerde Şırnak’a yaptığı ziyaretten ve Şırnak halkının sorunlarına yer vererek başladı.
Cesur”Geçen hafta sözleşmelileri kadroya alırken uzman çavuşları bile unuttunuz. şırnak’ta idim, gördüm ki şırnak’ı da unutmuşsunuz,
kanunlar yapıyor, vatandaşı unutuyorsunuz, daha geçen hafta uzman çavuşları bile unuttunuz diyen Cesur, “Şırnak’ta idim, Şırnak’ı da unutmuşsunuz. 25 sene evvel Sayın Cumhurbaşkanı Demirel’le gittiğim Şırnak o zaman ne ise, o hala, hiçbir şey yapılmamış. Farkı, artık vatandaş ekonomik sıkıntıda, şikayet ediyor. İşsiziz diyor, adalet yok diyor, ekmek yok diyor. Hastane yapılmış, içi boş. Alet yok, doktor yok diyor vatandaş. Hükümet binaları, adliyeler yapılmış, adalet aranıyor ki
bulasın. Vatandaş, Kömür işletmesi ruhsatları tekelleşti diyor, yıkılan konutların, işyerlerinin yerine metrekaresi küçültülmüş TOKİ yapıları yapıldı, yıllar geçti hala bir kısım tapuların dağıtıldığı, neye göre dağıtıldığının belli olmadığı, işyerleri için yasal kura çekilmediği, davet bile edilmediğini söylüyor” dedi.
MİLLETİ YOKSULLUKTA EŞİTLEDİNİZ
İktidarın görev süresi boyunca memuru da, özel sektör çalışanını da, asgari ücretliyi de sıkıntıda ve yoksullukta eşitlediğini ifade eden Cesur” özellikle yüksek konut fiyatları ve kira artışları sebebiyle vatandaşların ciddi barınma sorunuyla karşı karşıya kaldığını belirtti. İYİ Partili Cesur, devlet memurlarının kentlerde 7-8 bini bulan kiralar sebebiyle artık kırsala göçmeye başladığına, üniversite öğrencilerinin de kayıtlarını dondurarak eğitimlerine ara verdiğine” dikkat çekti. Kira giderlerinin bir yılda yüzde 168 arttığına işaret eden Cesur” bu oran “TÜİK’in açıkladığı yüzde 84 enflasyon oranının iki katı” diyerek tepki gösterdi.
İktidarın seçim öncesi barınma ve konut krizine ilişkin gerçekleştirdiği TOKİ projelerini eleştiren Cesur, “kamu yararına yönelik proje üretmesi gereken TOKİ, sermaye temelli bir politika geliştirmiş. En alt gelir grubundan konut sahibi olanların oranı yüzde 2.5. TOKİ, konutların yüzde 17’sini dar gelirliler için üretiyor” dedi. Yapılan projelerin aslında dar ve orta gelirleri kapsamadığını verilerle ortaya koyan Milletvekili Cesur, iktidarın asıl amacının ekonomik krizde inşaat sektörünü ayakta tutmak olduğunu “söyledi.
ÇIKIN DEYİN Kİ KRİZ VAR
Cesur verilerle son konut kredisi projesinin orta gelirli için imkansız olduğunu söyledi ve “Çıkın deyin ki, kriz var, inşaat sektörünü ayakta tutmamız lazım. Vatandaşı kandırmayın.” dedi.

Dünyada konut fiyatları ve kiralarda yine birinci yaptınız bizi
Milletvekili Aylin Cesur, sözlerine şöyle devam etti: “Knight Frank Küresel Konut Fiyat Endeksi 2022 yılı üçüncü çeyrek verilerine göre yüzde 189 ile 56 ülke arasında ilk sıradayız. İkinci Estonya yüzde 27, uçurum var 2. ile aramızda.
Aynı rapora göre dünyada son bir yılda konut fiyatlarının en çok arttığı ilk 10 şehirden üçü bilin bakım hangi ülkeden? İstanbul, Ankara, İzmir ilk 3’de.”dedi.
SİZİ SANDIKTA 3T GÖTÜRECEK
Bu günkü durumun nedenlerini anlatan Cesur, sözlerini tamamlarken, “Sizi sandıkta vazgeçemediğiniz 3T nedeniyle milletimiz gönderecek” dedi. “Tarımı bitiren politikalar, TOKİ, TÜİK” dedi

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.