Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Antalya Vanlılar Derneği Başkanı Yaşar Müncester,

3 ay önce
45 kez okundu
Antalya Vanlılar Derneği Başkanı Yaşar Müncester,

Antalya Vanlılar Derneği Başkan Yardımcıları Mehmet Işık,
İrfan Nacar, Hakan Saatçıoğlu ve Zeki Sarp
Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu ve ardından Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi’yi ziyaret ederek bu zorlu süreçte yanlarında olduklarını ve geçmiş olsun dileklerini ilettiler.

Vanlılar Derneği Başkanı Yaşar Müncester, bu süreçte Kumluca ve Finike için ne gerekiyorsa yapmaya hazırız. Her zaman arkanızda olduğumuzu ve elimizden geleni yapacağımızı. Tüm maddi manevi kayıp yaşamış Kumluca ve Finike halkı için geçmiş olsun dileklerini ileterek her türlü yardım için hazır olduklarını belirtti.

 

Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Öğleden sonra başlayan şiddetli yağış sebebi ile tedbirli şekilde beklediklerini dile getirerek ilçede, böyle bir sel baskının ve bu kadar ağır tahribata yol açacak felaketin uzun zamandır olmadığını da söyledi. Sel sularının yol açtığı tahribattan dolayı da iş makinelerinin geçiş yollarında da yıkılmalar olduğu için makinelerin kolayca çalışamadığını ayrıca normal yaşama dönülebilmesi için her konuda çalışmalara devam ettiklerini de dile getirdi. Antalya’da geçtiğimiz günlerde etkili olan yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sel felaketinin gerçekleştiği Kumluca’da birçok ev ve işyerini su bastı. Bununla beraber birçok araç da kullanılamaz hale geldi. Yağışın ve sel felaketinin tahribatlarının büyük olması nedeniyle Kumluca ve Finike ilçelerinde eğitime 1 gün ara verildi. Öğleden sonra başlayan yağmur akşam saatlerine doğru şiddetini arttırmaya başladı. Yağış sebebiyle apartmanların giriş katlarıyla evlerde su baskınları oldu. Ortaköy ve Sarıca mahallelerinde etkili olan şiddetli yağışlar 2 derenin taşmasında sebep oldu. Sokak araları ve caddeler sel taşkınlarıyla doldu.Sokaklar yürünemez hale geldi. Belediye tarafından Kumluca halkına belediye anons hoparlörlerinden ve telefonlar üzerinden evlerinizde kalın, dışarıya çıkmayın anonsları yapıldı. Sel felaketi yaşamı çok fazla olumsuz etkiledi ve yaklaşık 100 konut hasar gördü. Ayrıca 500’e yakın araç ve yaklaşık 12 bin dönümlük seralar hasar altında kaldı.

Çalışmalarda 701 personel görev alırken Belediye ile birlikte AFAD ekipleri de bölgede çalışmaları sürdürdü.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.