Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

EGO GENEL MÜDÜRLÜĞÜNDEN DEPREMZEDE ÇOCUKLARA 23 NİSAN SÜRPRİZİ

1 sene önce
44 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Ankara Büyükşehir Belediyesi, zelzele bölgelerinden gelerek Kesikköprü Yerleşkesi’nde kalan çocuklar ile aileleri için 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel bir faaliyet düzenledi. Depremzede vatandaşlar grafitti, balon ve bayraklarla süslenen metro trenine binerek, Macunköy-Kızılay hattında nostaljik bir yolculuğa çıktı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. Yılına özel planlanan bir takım etkinliği deprem bölgelerinden Başkente gelen vatandaşlarla buluşturdu.
EGO Genel Müdürlüğü ile Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanlığı, zelzele bölgelerinden gelerek Kesikköprü Yerleşkesinde misafir edilen çocuklar ve ailelerini Macunköy Metro İşletmesi’nde düzenlenen programda bir araya getirdi.
Grafiti sanatçıları tarafından süslenen 25 yıllık Bombardier metro treni; bu kere 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na özel olarak 6 Şubat Depremi’nden etkilenen çocuklar için sefer yapmış oldu. Depremzede vatandaşlar grafiti, bayrak ve balonlarla süslenen metro trenine binerek, Macunköy-Kızılay hattında seyahat etti. Ankara Kent Orkestrası’nın şarkılarla eşlik etmiş olduğu trene binen vatandaşlar nostaljik bir seyahat yaptı.

NOSTALJİK TREN DEPREMDEN ETKİLENEN ÇOCUKLAR İÇİN SEFERE ÇIKTI
Kesikköprü Yerleşkesi’nden otobüslerle faaliyet alanına getirilen vatandaşları karşılayan EGO Genel Müdürü Nihat Alkaş, evlatların bayramını şu laflarla kutladı: “Bugün milli egemenliğimizin sembolü reha mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en mühim kurumlarından önde gelen Türkiye Büyük Millet Meclisinin açılışının 103. Yıldönümüyle birlikte sizlere armağan edilen bu güzel bayramı kutluyoruz. Bildiğim kadarıyla dünya üzerinde çocuk bayramının olduğu tek ülke Türkiye Cumhuriyeti… Atamızın kıymetini bilmemiz lazım. Çocuklarımızı geleceğimiz olarak nitelendiriyoruz. Sizler bu ulusun bu cennet vatanın hem yarınları hem geleceği bununla beraber emanetçilerisiniz. Değerli çocuklar geleceğimiz siz değerli ziyaretçilerimizin omuzlarında yükselecek ve sizin azim ile gayretinizle ülkemiz daha da ileriye gidecek. İçinden geçtiğimiz bu zor dönemde hep beraber ulusça hep beraber yaraları sarmamız gerekiyor” diye konuştu.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 2544 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.