Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Gelecek Partisi’den 15 Temmuz Şehitliğine Ziyaret

11 ay önce
43 kez okundu
Gelecek Partisi’den 15 Temmuz Şehitliğine Ziyaret

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü nedeniye Gelecek Partisi Ankara İl Başkanlığı öncülüğünde Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci, Gelecek Partisi Siyasi İşler Başkanı Nedim Yamalı ve Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Gülnur Hayran 15 Temmuz Şehitliğine ziyarette bulundu.

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Beraberlik Günü nedeniye Gelecek Partisi 15 Temmuz Şehitliğini ziyaret etti. Burada konuşan Gelecek Partisi Ankara İl Başkanı Gülnur Hayran 15 Temmuz’un FETÖ’nün kalkışması sonucunda karanlık gece olduğunu ve demokrasiye sahip çıkılması gerektiğini dile getirdi.

15 Temmuz’dan sonra demokraside ki eksikliğin devam ettiğini söyleyen Başkan Hayran “Gelecek Partisi olarak ” Temiz Siyaset”te demokrasi bayraklarını dikeceğiz. Şehitlerimiz adına söz veriyoruz, demokrasi birliğimiz için omuz omuza vermeye her daim hazırız.” diye söyledi.

Şehitlik ziyaretinde açıklama yapan Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selim Temurci

“15 Temmuz’un 5. Yıl dönümünde şehitlerimizin huzurundayız. 251 şehidimiz, 2 bin 196 gazimiz var. Şu anda gazilerimizin bazıları yanı başımızda bir kardeşimiz burada. Şehitlerimizin kabri başındayız Allah şehitlerimizle bizleri ayırmasın. Dolayısıyla burada şehitlerimizle, gazilerimizle bir milletin zaferinin konuşulduğu bir gündeyiz.

Biz hala rehabilitasyon sürecinde olan gazilerimize dinliyoruz. Biz hala o ailelerin bu kabristanlar da ağlama sesleri duyuyoruz. Ülkemizi idare edenlere sesleniyoruz. Bu millet demokrasi için birlik için vatan için kardeşlik için 15 Temmuz 2016’da sokağa indi. 15 Temmuz ruhunu yaşatmak, bu ülkede kardeşliği yaşatmak demektir. ” kaydetti.

15 Temmuz’un asla makamı olanların değil, davası olanların zaferi olduğunu söyleyen Başkan Temurci, “Bizlere bırakılmış olan en büyük miras demokrasidir, hukuk devletidir. Bu milletin kardeşliği birliği, beraberliğidir. İnşallah Bizler 15 Temmuz’u sadece bir siyasi hareketi değil 84 milyon ortak zaferi olarak görürüz ve asla ve katha 15 Temmuz’lar da adalette yaşanan sıkıntılarla kendini meşrulaştırmasın. Asla şehitlerimiz birbirinden ayrılmasın. Herkes bilsin ki bir daha bu ülkede darbe ya da kalkışma adı ne olursa olsun bu millet demokrasisine sahip çıkacak ve 15 Temmuz gecesinde ne yaşandıysa bizler bu ülkede seçilmişlerin yanında olacağız. İnşallah Rabbim bu ülkede böyle kötü günler ve geceler bizlere yaşatmaz. Tekrar tüm şehitlerimizi rahmetle, minnetle anıyorum. Allah bizleri cennetinde buluştursun.”dedi.

Gelecek Partisi Siyasi İşler Başkanı Nedim Yamalı’da 15 Temmuz hakkında ki düşüncelerini şöyle ifade etti, “Kıymetli arkadaşlar 15 Temmuz’un 5. yıl dönümünde ilk önce şehitlerimizi rahmetle ve saygıyla anıyorum. Gazilerimize minnetlerimizi, şükranlarımızı sunuyorum. Allah inşallah bir daha böyle kara geceyi yaşatmasın diye niyaz ediyorum. 5. yıl dönümünden sonra bize düşen bir daha böyle şeyler yaşanmaması için siyasetçiler, basın herkes fikir adamları, yazarı, çizeri hepimiz bir daha böyle şeylerin yaşanmaması için gayret etmek zorundayız. ”

Gelecek partiler olarak burada atılacak her türlü adımı desteklemeye hazır olduklarını belirten Nedim Yamalı,”Şuanda burada ziyarette bulunan arkadaşlarımızım hepsi 15 Temmuz’da gece görevli olan arkadaşlar Allah onlardan razı olsun. Şehitlerimize yapılabilecek birkaç şeyimiz var. Birincisi dua etmek. Onları minnet ve şükranla anmak. İkinci yapabileceğimiz bir daha bu millete böyle şehitler vermemesi için elimizden geleni yapmak. Bu devletin bu milletin bu tür hastalıklı yapılarda kurtulması lazım. Bir daha bu tür yapılarla karşılaşmasında özellikle yönetenlerin siyasetçilerin en büyük görevi de o adımları atması. Bu adımların gecikmeden atılması gerekiyor. 5 yıl dönümünde tekrar şehitlerimizi, gazilerimizi cennet çocuklarını anıyorum. Ailelerine başsağlığı diliyor, her zaman yanlarında olacağımızı söylüyorum.”dedi.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.