Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

GAZİ ŞEHİRLİLER HER KART GAZİANTEP KART PROJESİ’Nİ SEVDİ

GAZİ ŞEHİRLİLER HER KART GAZİANTEP KART PROJESİ’Nİ SEVDİ

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Gaziantep Ulaşım ve Bilişim Hizmetleri (Gaziulaş) tarafından Türkiye’de ilk olan “Her Kart Gaziantep Kart” projesi ile toplu taşımada temassız özellikli banka ve kredi kartı kullanımı aylık 1 milyona çıktı.

Toplu taşımada 2017 yılında Gaziantep Kart markasıyla hayata geçirilen yeni Elektronik Ücret Toplama Sistemi ile Akıllı Ulaşım yatırımlarının kapsamını geliştiren Gaziulaş’ın yeni projesi Her Kart Gaziantep Kart vatandaşların büyük beğenisini kazandı. Kullanıcılarına büyük kullanım kolaylığı sağlayan sistem sayesinde online başvuru ile tüm kartlar Gaziantep Kart’a dönüştürülebiliyor.

TOPLU TAŞIMADA TEMASSIZ KREDİ VE BANKA KARTI KULLANIMI YÜZDE 50 ARTTI

Gaziantep Kart projesinin devreye alınması ile beraber 2017’den beri temassız özelliği olan kredi kartlarından ödeme yapılabilen sistemde projenin yeni fazı ile beraber banka kartların tanımlanmasıyla kişiselleştirilmiş indirimler, ücretsiz aktarma ve indirimli aktarma haklarından da yararlanılabiliyor. Sisteme geçilmesiyle beraber temassız özellikli kredi ve banka kartı kullanımında yüzde 50 artış sağlandı.

VATANDAŞLAR HEM EKSTRA MALİYET ÖDEMİYOR HEM DE ZAMANDAN TASARRUF EDİYOR

Vatandaşların ödediği ulaşım kart alım maliyeti ortadan kalkarak, herhangi bir yere başvuruya gitme zorunluluğu kalmayan sisteme https://herkart.gaziantepkart.com.tr/ adresinden temassız özellikli kredi ve banka kartını indirimli ya da serbest Gaziantep Kart’ a dönüştürerek kısa sürede kullanılabiliyor.

Bankacılık sistemi imkanları üzerinden kart dolumu ve vize işlemleri gerçekleşeceği çalışmada ayrıca Gaziantep Kart İşlem Merkezleri’ne kişiselleştirilmiş kart almak için vatandaşların gelme zorunluluğunu ve bekleme sürelerini de ortadan kaldırdı. Artık herhangi temassız banka ya da kredi kartına sahip kullanıcılar, ücretsiz veya indirimli seyahat haklarını bu kartlarına tanımlayabiliyorlar. Böylece hem kart çıkartmak için Kart İşlem Merkezlerine gitmeye gerek kalmıyor, hem de bankacılık sistemi imkanlarını kullanarak bayi ya da otomatlardan karta dolum yapma ihtiyacı ortadan kalkıyor.

 

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.