Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Hüseyin Baş’tan Mehmet Ali Çelebi’ye Tepki

2 sene önce
122 kez okundu
Hüseyin Baş’tan Mehmet Ali Çelebi’ye Tepki

Muhalefetin içinde kaç tane daha Mehmet Ali Çelebi var?

BTP Lideri Hüseyin Baş; Önümüzdeki seçim süreci terörize faaliyetler altında yürütülebilir

 

Bağımsız Türkiye Partisi (BTP) Genel Başkanı Hüseyin Baş, bağımsız milletvekili Mehmet Ali Çelebi’nin AKP’ye katılacağı yönündeki tartışmalar üzerine değerlendirme yaptı.

Radio Sputnik’ten (RS FM) Ali Çağatay’ın Seyir Hali programına konuk olan BTP lideri, önce dikkat çekici bir soru sordu.

 

Muhalefet kendi ekibine dikkat etmeli

 

“Burada muhalefet kanadının şunu çek etmesi gerekiyor, içinizde daha ne kadar Mehmet Ali Çelebi var” diye soran Hüseyin Baş, “Altılı masanın da, Millet İttifakı’nın da veya bütün muhalefet bloğunun da içeride ne kadar Mehmet Ali Çelebi var? Ne kadar talimatla veya mali bir beklentiyle, koltuk sevdasıyla duruşunu, partisini, Türk milletinin geleceğini bir şekilde başkalarına tapulama potansiyeli olan kaç kişi daha piyasada dolaşıyor? Bunu da çek etmek, bunu da bilmek lazım bu da çok önemli bir durum” ifadelerini kullandı.

 

“Seçim süreci terörize faaliyetler altında yürütülebilir”

 

Eski bir asker olan Çelebi’nin terörle mücadele etmiş ve FETÖ kumpaslarına maruz kalmış bir kişi olduğuna da dikkat çeken Hüseyin Baş, önümüzdeki seçim sürecinde Türk Halkının terör karşıtı ve terör yandaşı gibi 2 cepheye ayrıştırılarak seçime götürülmek istenebileceğine dikkat çekti.

BTP lideri şöyle konuştu; “Bu haberlerden sonra bende şu his de uyandı; Bu kişi şu anda hükümet tarafından sarılıp sarmalanacak öyle görülüyor. Bu ne hava veriyor? Belki de seçim süreci belli terörize faaliyetler altında, bunlara maruz kalacağımız biçimde yürütülebilir. Bu ihtimali getiriyor benim aklıma. Bu tehlikeli ve problemli bir ihtimal fakat buradan şu dersi çıkarmamız lazım; Bu nasıl olabilir? Belki de belli dış güçler hükümetin faydasına bunu organize edebilir veya farklı yöntemlerle bunlar ortaya çıkabilir. Türkiye’de seçim atmosferi milli değerlerin kaşındığı, milli değerlerin öne çıkarıldığı bir süreçte yürütülebilir” dedi.

Kaynak Eyüp Gündoğdu

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.