Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İSLAMIN VE DEVLETİN HİZMETKARLARI DERNEĞİ GENEL BAŞKANI SAVAŞ ÇELİK HİCRİ YENİ YIL MUHARREM AYI MESAJI.

İSLAMIN VE DEVLETİN HİZMETKARLARI DERNEĞİ GENEL BAŞKANI SAVAŞ ÇELİK HİCRİ YENİ YIL MUHARREM AYI MESAJI.

İslam ve Devletin Hizmetkarları Derneği Genel Başkanı Savaş Çelik’in Hicri yeni yıl Muharrem ayı dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Genel Başkanı Çelik Mesajın şu ifadelere yer verdi.

İslam aleminin en üzücü olaylarından biri olan Kerbelâ olayı tüm müslümanların kanayan yarasıdır. İslam’ın ve Devlet’in Hizmetkarları Derneği Genel Başkanı Savaş Çelik Muharrem ayının 10. Günü olan Aşure gününde yaramıza merhem niyetine bir hayıra imza atacak.

Kerbela’da susuz şehid olan Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) torunu Hz. Hüseyin ve 72 yoldaşının ruhuna Aşure ve Su Dağıtımı gerçekleştirecek olan Başkan Savaş Çelik müslüman dostlarından destek beklerken, Kerbela olayı hakkında derin üzüntülerini şu sözlerle dile getirdi;

“Kafir ile aç susuz savaşan Ehl-i Beyt’imizin ruhuna ne kadar şey dağıtırsak dağıtalım benim için azdır. Kerbela olayı bir müslüman olarak beni kahreden olaylardan biridir. Peygamber Efendimiz’in (S.A.V) göz bebeği, torunu, 12 İmamlardan Hz. Hüseyin bir damla su içemeden şehid edilmiştir. Tüm Ehl-i Beyt’in çektiklerini sayamıyorum bile. Her yıl bu günlerde içimdeki yara kabuğundan sıyrılarak kanamaya devam ediyor. Onların ruhuna ufakta olsa bir şeyler yapmak yarama merhem niteliğinde. Allah hepsinden razı olsun, onların yüzü suyu hürmetine Ümmet-i Muhammed’i affeylesin.”

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.