Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

TARİHE NOT DÜŞÜN

9 ay önce
1.249 kez okundu
TARİHE NOT DÜŞÜN

Hem de altın harflerle…
Kocaman kocaman puntolarla,Cumhuriyetimizin 100. yılı şerefine düşün bu notu!

Gururla,
Göğsünüzü kabarta kabarta,
Sevinçle,
Coşkuyla,
İftiharla…

Avrupa Kadınlar Voleybol Şampiyonası’ nı A Milli Kadın Voleybol Takımı’ mızın kazandığı notunu düş tarihe yüce Türk Milleti!

Bunun yanısıra takımın oyuncularından olan Melissa Vargas’ ın da Milletler Ligi organizasyonunun ardından bir kez daha ve bu kez “Avrupa Şampiyonası’ nın en değerli oyuncusu” unvanını aldığını da düşün tarihe.
Hatta hepimiz, hep birlikte bunu da düşelim tarihin altın sayfalarına.
Övünçle…

Zira sene 2003 ve 2019 iken Filenin Altın Kızları bir kez daha finale kadar çıkmış ancak ALTIN VURUŞ’ u yapmak, yani final kupasını kaldırmak Cumhuriyet’ in kuruluşunun tam da 100. yılında kısmet olmuşsa, o halde tarihe kazıyarak düşün bu zaferi.

Asırlık hediye misali yüreklerimize kutlama yaşatan bu kutlu günü düşün tarihe.

Daha önceki yıllarda kez ve kez şampiyonluk kupasını kaldırmış olan ülke takımlarının bile Filenin Altın Kızları karşısında biçare kaldığı bu büyük başarıyı çirkinleştiren, basitleştiren, ucuzlaştıran, değersizleştiren,karalayan, yok sayan, nefret, kin ve öfke dolu insanların isimlerini de düşün Cumhuriyet tarihinin tozlu sayfalarına!

Düşün ki; bizim evlatlarımız, bu ülkenin geleceğini temsil edecek olan yeni nesil de ulusça sevinmemiz ve gurur duymamız gereken tarihi bir başarıya sevinmeyi bırakın, tam aksine bu başarıyı baltalayanların da isimlerini bilsin, görsün,okusun…
Yazsın kara kaplıya!

Bilsinler ki geleceğin evlatları, “Elmanın kurdu içinde saklıdır. Onu dışarıda aramaya gerek yoktur!”

Hasılı; başarı, başaranlarındır. Çalışıp, üretip kazananlarındır. Başarıya su katmak ise kötünün ve kötü niyetlinin harcıdır.
Tarihe not düşülsün!

Sözün özü; A Milli Kadın Voleybol ekibinin herbir üyesini ulusumuza bu gururu ve mutluluğu yaşattıkları için sonsuz teşekkürlerimle.

Helal olsun size….
Selin Işık

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.