Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Yeşilay Eyüpsultan Şube Başkanı Osman Sinoğlu oldu

1 sene önce
261 kez okundu
Yeşilay Eyüpsultan Şube Başkanı Osman Sinoğlu oldu

Yeşilay Eyüpsultan Şubesi’nin olağanüstü genel kurul toplantısı gerçekleşti. Genel kurulda yapılan oylamanın ardından şube başkanlığı görevini yürüten Mansur Işık, görevini Osman Sinoğlu’na devretti.
Şube başkanlığı görevine başlamaktan onur duyduğunu belirten Yeşilay Eyüpsultan Şube Başkanı Osman Sinoğlu şunları ifade etti:

“Yeşilay Eyüpsultan olarak, daha fazla gündemde yer alarak gençlere iyi ve sağlıklı yaşam alışkanlığının kazandırılması için çalışacağız. Görev süremiz boyunca Yeşilay’ın amacına uygun sorumluluklarımızın bilinciyle iyi izler bırakmaktan kıvanç duyacağız. Bana bu görevi layık gören herkese teşekkürlerimi sunuyor; yeni dönemin hepimiz için hayırlı olmasını diliyorum.”

Günümüzde önleyici sağlık ve rehberlik hizmetlerinin gençler açısından önemine dikkat çeken Sinoğlu, Eyüpsultan’da gençlere ve yetişkinlere sağlıklı yaşam bilinci kazandırıp bağımlılığın önüne geçmeyi hedefliyoruz. İlçemizde bulunan Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile bağımlı bireylere ve yakınlarına ücretsiz olarak psikososyal destek sağlıyoruz. Bizimle birlikte yönetimde ve komisyonlarda görev alacak 36 arkadaşım ve yüzlerce gönüllümüz var. Hep birlikte sahada aktif olarak görev yapacak ve birlikte nice başarılı işlere imza atacağız” dedi.

Şubat 2022 tarihinden itibaren Yeşilay Eyüpsultan Şube Başkanlığı görevini yürüten Mansur Işık, “Yeni yönetim kurulunun bizden devraldıkları bayrağı çok daha ilerilere taşıyacaklarına gönülden inanıyorum” sözleriyle başarılar diledi.

Yeşilay Hakkında
1920 yılında faaliyete başlayan Yeşilay, insan onurunu ve saygınlığını temel alan, toplumu ve gençliği ayrım gözetmeden zararlı alışkanlıklardan korumak için çalışan, milli ve ahlaki değerleri gözeterek bağımlılıklarla mücadele eden; ulusal ve uluslararası düzeyde önleyici ve rehabilite edici halk sağlığı ve savunuculuk çalışmaları yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. Alkol bağımlılığıyla mücadele hedefiyle kurulmuş; kuruluşundan günümüze bağımlılık türleri arttıkça Yeşilay’ın tüzüğüne yeni çalışma alanları eklenmiştir. Alkolden sonra tütün, madde, kumar ve internet bağımlılığı mücadele alanlarına dâhil olmuştur.

Türkiye genelinde 120 Yeşilay şubesi, dünya genelinde 95 Ülke Yeşilayı bulunmaktadır. 2015 yılında YEDAM (Yeşilay Danışmanlık Merkezi) kurulmuştur. 115 Danışma Hattı ile çağrı merkezi hizmeti vermeye başlayan Yeşilay Danışmanlık Merkezi, şu an Türkiye genelinde ve KKTC’de aktif olarak 105 Yeşilay Danışmanlık Merkezi (YEDAM) ile bağımlılık alanında profesyonel psikolog ve sosyal hizmet uzmanlarından oluşan kadrosu ile psikolojik ve sosyal hizmet desteği sağlamaktadır.

Toplumu bağımlılıklardan korumak ve bilinçlendirmek için yaptığı çalışmalarından dolayı Yeşilay, 1934 yılından bu yana “Kamuya Yararlı Cemiyetler” arasında yer almaktadır. BM Ekonomik Sosyal Konsey (ECOSOC) Özel Danışmanlık Statüsüne ve Avrupa Kalite Yönetimi Vakfı (EFQM) “Türkiye Mükemmellik Ödülü’ne” sahip olan kuruluşudur.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.