Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Vali Muammer Erol’un 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

3 hafta önce
4 izlenme
Favorilerime Ekle
Favorilerimden Çıkar
Lütfen bekleyiniz...
Geniş Ekran Dar Ekran
Reklam 20 saniye sonra kapanacak.
Reklam
Reklamı Geç

Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e “Gazilik” unvanı ile “Mareşal Rütbesi”nin verilişinin 101. yıl dönümünü ve 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlamanın mutluluğu içindeyiz.

Şehitlik ve gazilik; Türk Milleti için ulaşılabilecek en yüce ve en ulvi makam, aziz milletimizin bir ferdi olarak da hepimiz için büyük onur ve gurur kaynağıdır.Şanlı tarihi boyunca, tüm zorluklara karşı hür yaşamayı, bağımsızlık ve istiklalini canı pahasına korumayı ilke edinen aziz milletimiz, bu uğurda şehit ve gazi olmayı büyük bir onur ve gurur kaynağı saymış, bu fedakârlığın karşılığında girdiği her mücadeleden zaferle çıkmıştır.

Malazgirt’te, Çanakkale’de, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Kore’de, Kıbrıs’ta ve 15 Temmuz’da vatanımıza ve milli birliğimize kast edenlere karşı verdiğimiz mücadele ile nice destanlar yazan gazilerimiz, şanlı tarihimizin ebedi kahramanları olmuştur.

Aziz milletimiz, şehit ve gazilerimizin değerini daima bilmiş, onları büyük bir sevgiyle ve takdirle yad etmiştir. Onların hatırasını her daim canlı tutmuş, her koşulda onların yanlarında yer almış ve kederlerini paylaşarak gururlarına ortak olmuştur.

Sevgi ve saygıyla andığımız gazilerimiz için Devlet olarak tüm imkânları seferber etmek suretiyle atılması gereken adımları her daim atmaktayız. Her zaman destekçisi olduğumuz gazilerimiz içinsaygın kişiliklerine yaraşır yaşam koşulları sunmanın en büyük sorumluluğumuz olduğunun da bilincindeyiz.

Bu duygularla, vatan savunmasını, fedakârca en iyi şekilde yerine getiren başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere; aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal eden kahraman gazilerimizi rahmetle yâd ediyorum. Gazilik mertebesi ile şereflenmiş gazilerimize de sağlıklı, uzun ömürler diliyorum.

19 Eylül Gaziler Günümüz Kutlu Olsun.

Reklam
Kullanıcı
Mustafa Doğan
Kanalda toplam 634 adet video bulunuyor.
BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.