Şekil renkleri

Metin renkleri


Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Unutmayın siz çok değerlisiniz

2 sene önce
106 kez okundu
Unutmayın siz çok değerlisiniz

Hepimizin karşısına mutlaka, evde, işte, sokakta, çarşıda, pazarda anlaşılması ya da geçinilmesi zor insanlar çıkıyordur. Örneğin, bu tür zor insanları çarşıda veya pazarda görmek istemesek de gitmeyebiliriz, görmeyebiliriz, iletişim sorunu yaşamayabiliriz.

Fakat bu insanlar bazen bizim çok yakınımızda olan. Eşimiz, Anne baba veya çocuklarımız olabiliyor. Biz bunları istesek de görmemezlikten gelemeyiz.
Burada bizlere düşen görev veya bizlerin yapabileceği tek şey onları anlamak veya dinlemek için doğru iletişim kurmayı öğrenmemiz gerekiyor veya onların yanında kendimizi huzursuz, sinirli üzgün ve yorgun hissetmemek için doğru ve tatlı bir dille onları anlamaya çalışmamız gerekiyor.

Örneğin; Bir alış veriş mağazasına gidip çamaşır makinesi almak istediğimizde, orada görevli insanlardan birine yaklaşıp çamaşır makinelerinin yerini sorduğumuzda o kişi bize oturduğu yerden kalkmadan, karşı tarafta deyip bizlere gereken ilgi ve alakayı göstermezse bizler de buradan sinirli bir şekilde hiç memnun olmadan ayrılmak zorunda kalacağız ve bir daha bu mağazaya asla gitmemeyi düşüneceğiz.

Bir başka mağazaya gittiğimizde ise, mağaza görevlisi bizler için yerinden kalkıp çok güzel bir iletişim içinde tatlı dille ilgi alaka gösterdiği zaman, çamaşır makinesini oradan satın alarak memnun bir şekilde ayrılmış olacağız.
Önemli olan bu gibi durumlarda yaşadığımız anlar çok önemlidir.
Hele de olumsuz insanlarla yaşadığımız bu durumlarda değersizlik duygusu çok büyük önem taşıyor.
Doğru İletişim kurmak, bizleri her zaman güçlü kılacaktır.
Kimselerin bizleri değersiz hissetmesine asla müsaade etmeyelim.
Ailemizde olsa, yakın tanıdıklarını da olsa hakettiği saygı ve sevgi kırıcı olmadan verelim.
Eğer ki, bizler bu zor insanlarla vazgeçmek ve çabalamak arasında kalıyorsak, elimizden geleni yapıyorsak, bizleri anlamak isteyen bizi anlar, cesareti olan savaşır.
Korkak olanlar kaçar.
Ne kadar öfkelenip kırılsak ta, asla düşünmeden hareket etmeyelim.
Kötü davranmayalım, kimseyi kırmayalım.
Bunlar zor ve kaybeden güçsüz insanlar içindir.
En güzel olan, bu zor insanlara sınır koyup uzaklaşalım hiç kırıcı olmadan bizler yolumuza devam edelim.

GÜLTEN ABACI

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.